Produktnummer: MXN83KN/A
EAN: 195949729409
Artikelnummer: F25053929
Apple iPad mini A17 Pro Wi-Fi
Apple iPad mini A17 Pro Wi-Fi
Tillverkare: Apple
Produktnummer: MXN83KN/A
EAN: 195949729409
Artikelnummer: F25053929
I lager - leveranstid: 2-3 arbetsdagar, ved bestilling inden kl. 14.00
(5.892,80 exkl. moms)
(5.892,80 exkl. moms)
Tillverkare: Apple
Produktnummer: MXN83KN/A
Display
Skärm diagonal 21,1 cm (8.3")
Upplösning 2266 x 1488 pixlar
Paneltyp IPS
Skärmtyp LED
Bildskärmsteknikens marknadsföringsnamn Liquid Retina
LED-bakgrundsbelysning Ja
Ljusstyrka 500 cd/m²
Pixeltäthet 326 ppi
Antal externa skärmar som stöds Ja
Native bildförhållande 3:2
Skyddar mot fingeravtryck Ja
Reflexdämpande ytskikt Ja
Processor
Processortillverkare Apple
Processorfamilj Apple
Processor A17 Pro
Processorkärnor 6
Prestandakärnor 2
Effektiva kärnor 4
NPU (Neural processor unit)
Neural processor-enhet (NPU) kärnor 16
NPU (Neural Processor Unit) Apple Neural Engine (ANE)
Lagringsmedia
Intern lagringskapacitet 128 GB
Inbyggd kortläsare Nej
Lagringsmedia Flash
Grafiken
Grafikadapterfamilj Apple
Grafikkort, kärnor 5
Audio
Antal inbyggda högtalare 4
Antal mikrofoner 2
Kamera
Typ av bakre kamera Enkel kamera
Upplösning (numerisk), bakre kamera 12 MP
Slutartal för bakre kamera 1,8
Bakre kamerans linselement Lins med 5 element
Digital zoom 5x
Automatisk fokus Ja
Time lapse-läge Ja
Panorama Ja
Bakre kamera, blixt Ja
HDR-stöd Ja
Bildstabiliserare Ja
Filmisk videostabilisering Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) Smart HDR 4
Maximal videoupplösning 3840 x 2160 pixlar
Videoinspelning Ja
Video-inspelningslägen 720p, 1080p, 2160p
Videoinspelningshastighet 240 fps
Främre kamera Ja
Slutartal för främre kamera 2,4
Upplösning (numerisk), främre kamera 12 MP
Skärmblixt Ja
Geotaggning Ja
Kontinuerligt läge Ja
Korrigering för röda ögon Ja
HDR-läge (High Dynamic Range) för kamera Ja
Kamerabildformat som stöds HEIF, JPEG
Kameravideoformat som stöds H.264, HEVC
Nätverk
Mobil nätverksanslutning Nej
Bluetooth Ja
Bluetooth-version 5.3
Wi-Fi-standard Wi-Fi 6E (802.11ax)
Wi-Fi-standarder Wi-Fi 6E (802.11ax)
AirPlay Ja
MIMO Ja
SIM-korttyp Nej
Anslutningar
Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar Ja
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort Ja
Combo hörlurar / mikrofon-port Nej
Telefonfunktioner
Videosamtal Ja
Röstsamtal Ja
Spatialt ljud Ja
Design
Enhetstyp Bärbar dator
Material, hölje Aluminium
Formfaktor Skiffer
Produktens färg Vit
Prestanda
Assisterad GPS (A-GPS) Nej
iBeacon Ja
Wi-Fi-positionering Ja
Accelerometer Ja
Ljussensor Ja
Gyroskop Ja
Barometer Ja
Elektronisk kompass Ja
GPS Nej; Ja
Bevakning
Fingeravtrycksläsare Ja
Lösenordsskydd Ja
Programvara
Plattform iPadOS
Virtuell assistent Apple Siri
Installerat operativsystem iPadOS 18
Apple Intelligence Ja
Mac-kompatibel Ja
Windows-operativsystem som stöds Ja
Mac-operativsystem som stöds Ja
Batteri
Batteriteknik Litium Polymer (LiPo)
Batterikapacitet (wattimmar) 19,3 wh
Oavbruten videouppspelning 10 h
Webbsurf (Wi-Fi) 10 h
Laddningsbart batteri Ja
Strömtillförsel
Laddningseffekt som krävs (min) 45 W; 15 W
USB-strömleverans Ja
Laddningsport USB Typ-C Ja
Varaktighet
Energiklass E
Energieffektivitetsskalning A till G
Batteritid per cykel 4020 min
Batteritålighet i cykler 1000
Tillförlitlighetsklass för upprepad falltest D
Reparerbarhetsklass C
Internationellt skydd (IP) kod IP42
Hållbarhet
Innehåller inte Arsenik, BFR, Kvicksilver, PVC
Filformat
Ljudformat som stöds AAC, FLAC, MP3
Bildkomprimeringsformat GIF, JPG, TIFF
Videoformat som stöds AV1, H.264, HEVC, ProRes
Arkivformat som stöds PPT, Zip
Vikt & dimension
Bredd 134,8 mm
Djup 195,4 mm
Höjd 6,3 mm
Vikt 293 g
Förpackningens innehåll
AC-adapter inkluderad Nej
Kabel inkluderad USB Type-C
Special features
Varumärkesspecifika teknologier True Tone, Wide color (P3)
Certifikat
Certifiering ENERGY STAR
Body SAR (EU) 0,75 W/kg
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 35 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 45 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 95%