D StarTech 3X MONITOR DOCKING STATION
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 2 |
| USB-strömleverans | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal Displayportar | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| Likströmsingång | Ja |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Wake-on-LAN förberedd | Ja |
| Full duplex | Ja |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbit/s |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Maximal digital upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Antal displayer som stöds | 3 |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington, Nano, Kil |
| Produktens färg | Grå |
| På / av-knapp | Ja |
| Stöd för UASP | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Ingående ström | 2.5 A |
| Utgångsspänning | 20 V |
| Uteffekt | 10,5 A |
| Strömförbrukning (max) | 210 W |
| Typ av strömkontakt | Typ M |
| Kompatibla nätkontaktstyper | EU, UK |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Enterprise x64, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Windows 11 x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma, Mac OS X 15.0 Sequoia |
| Linux operativsystem som stöds | Ubuntu 18.04 LTS, Ubuntu 20.04 LTS, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04 LTS |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 90% |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 169 mm |
| Låddjup | 251 mm |
| Förpackningens höjd | 90 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,2 kg |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Manual | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, USB Type-C |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), RoHS, (TAA) Trade Agreements Act |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bredd | 315 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
| Ytterförpackningens längd | 395 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 300 mm |
Övrigt
| Kretsar | DisplayLink - DL6950, Genesys Logic - GL5911, Genesys Logic - GL5910, Genesys Logic - GL3590, Realtek - RTL8156B |