StarTech.com USB-C Dock, 4K 60Hz Quad Monitor DisplayPort & HDMI, Universal USB C Docking Station with 100W Power Delivery Charging, USB Hub w/ 1x USB Type-C & 3x USB-A, Ethernet, Audio
Thunderbolt 3 Compatible (DK31C4DPPDUE) - dockningsstation - USB-C 3.2 Gen 2 / Thunderbolt 3
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | Ja |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 100 W |
| Antal HDMI-portar | 4 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 4 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| Likströmsingång | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Wake-on-LAN förberedd | Ja |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbit/s |
| Maximal digital upplösning | 5120 x 2880 pixlar |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Produktens färg | Svart, Grå |
| LED-indikatorer | Ja |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Uteffekt | 8.5 A |
| Utgångsspänning | 20 V |
| Kompatibla nätkontaktstyper | EU, UK |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 90 mm |
| Djup | 215 mm |
| Höjd | 46 mm |
| Vikt | 330 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 145 mm |
| Låddjup | 233 mm |
| Förpackningens höjd | 100 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 360 g |
Förpackningens innehåll
| Bruksanvisning | Ja |
| Kabel inkluderad | USB |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | CE |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bredd | 240 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |
| Ytterförpackningens höjd | 160 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 4 styck |
| Ytterförpackningens längd | 410 mm |
Övrigt
| Kretsar | DisplayLink - DL6910, Realtek - RTS5423, Realtek - RTS5411/RTS5411E, Realtek - RTL8153 |