HPE ProLiant DL345 Gen11
kan monteras i rack EPYC 9115 2.6 GHz - 64 GB - SSD 2 x 480 GB
Processor
| Processortillverkare | AMD |
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processorgenerering | AMD EPYC 9005 Series |
| Processor | 9115 |
| Processorfrekvens | 2,6 GHz |
| Processorboostfrekvens | 4,1 GHz |
| Processorkärnor | 16; 16 |
| Processorns cache | 64 MB |
| Antal processorer installerade | Ja |
| Processorns cachetyp | L3 |
Minne
| Internminne | 64 GB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minne klockhastighet | 6400 MHz |
| Minneslayout | 2 x 32 GB |
| Minnesplatser | 12x DIMM |
| Maximalt internminne | 3 TB |
Lagringsmedia
| Total lagringskapacitet | 960 GB |
| Antalet installerade hårddiskar | 2 |
| Antalet installerade SSD | 2 |
| Solid-state drive kapacitet | 480 GB |
| Solid-state drive-gränssnitt | SATA III |
| SSD-storlekar som stöds | 3.5" |
| Antal SSD-minnen som stöds | 8 |
| RAID-stöd | Ja |
| RAID-kontroller som stöds | HPE MR416i-p Gen11 x16 Lanes 8GB Cache PCI SPDM Plug-in Storage Controller |
| Optisk enhetstyp | Nej |
Nätverk
| LAN-styrenhet | Broadcom BCM5719 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | Ja |
| Antal hanteringsportar | Ja |
| Expansionsplatser | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
Design
| Chassityp | Rack (2U) |
| Kylning typ | Aktiv |
| Rackmontering | Ja |
Prestanda
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, and HPE OneView Advanced (require licenses), HPE Compute Ops Management (subscription included) |
Programvara
| Installerat operativsystem | Nej |
Strömtillförsel
| Nätaggregatstyp | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Strömförsörjning | 1000 W |
| Antal huvudnätaggregat | 2 |
Vikt & dimension
| Bredd | 646 mm; 600,2 mm |
| Höjd | 270 mm |
| Djup | 917,7 mm |
| Vikt | 38 kg |
Övrigt
| Hårddiskstyp | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Antal processorer som stöds | Ja |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 600,2 x 917,7 x 270 mm (23.6 x 36.1 x 10.6") |
| Standardfläktar | 6x Standard Fans |
| Vikt (imperial) | 38 kg (83.8 lbs) |