Produktnummer: P58417-B21
EAN: 0190017622088
Artikelnummer: F23451845
HPE ProLiant DL380 Gen11 Network Choice
Tillverkare: HPE
Produktnummer: P58417-B21
EAN: 0190017622088
Artikelnummer: F23451845
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 27/05-2026
(169.338,40 exkl. moms)
(169.338,40 exkl. moms)
Tillverkare: HPE
Produktnummer: P58417-B21
Kraftfulla DL380 G11 6430 1P 32G NC -STOCK för smidig datahantering
Med en processor på 3,0 GHz och en kapacitet på 32 GB DDR4 -minne är DL380 G11 6430 1P 32G NC -STOCK redo att hantera de mest krävande uppgifterna. Den utrustad med integrerad HPE ProLiant SmartArray S100i SATA RAID-kontroller och dubbla 1 Gb Ethernet-portar, vilket gör den till en snabb och tillförlitlig server. Dessutom är servern utrustad med HPE digitalkretsar, som ger en trygg miljö med minskad strömförbrukning och hög prestanda.
Processor
Processortillverkare Intel
Processorgenerering Intel Xeon Scalable 4th Gen
Processorfamilj Intel® Xeon® Gold
Processor 6430
Processorfrekvens 2,1 GHz
Processorboostfrekvens 3,4 GHz
Processorkärnor 32
Processorns cache 60 MB
Moderkortets chipset Intel C741
Antal processorer installerade Ja
Processorns cachetyp L3
Minne
Internminne 64 GB
Typ av internminne DDR5-SDRAM
Minneslayout 2 x 32 GB
Minnesplatser 32x DIMM
Minne klockhastighet 4800 MHz
Maximalt internminne 8 TB
Lagringsmedia
Maximal lagringskapacitet 91,2 TB
Total lagringskapacitet Nej
Hårddiskens gränssnitt SATA, Serial Attached SCSI (SAS)
Antalet hårddiskar som stöds 8
Hårddiskstorlek som stöds 2.5"
Solid-state drive-gränssnitt PCI Express 4.0
RAID-stöd Ja
RAID-nivåer 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60
RAID-kontroller som stöds Embedded SATA controller (AHCI or Intel SATA Hybrid RAID controller)
Stöd för hot-plug Ja
Optisk enhetstyp Nej
Grafiken
Ombord grafikkort Ja
Maximalt minne på grafikkort 16 MB
Nätverk
Typ av ethernet-gränssnitt 25 Gigabit Ethernet
Nätverksansluten (Ethernet) Ja
LAN-styrenhet Broadcom BCM57414
Anslutningar
Antal LAN (RJ-45) anslutningar 2
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar 3
Kvalitet på VGA (D-Sub) porten Ja
Design
Chassityp Rack (2U)
Rackmontering Ja
Prestanda
Fjärradministration iLO 6 ASIC
Trusted Platform Module (TPM)-version 2.0
Trusted Platform Module (TPM) Ja
Programvara
Installerat operativsystem Nej
Strömtillförsel
Nätaggregatstyp 1x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit
Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) Ja
Strömförsörjning 1000 W
Antal redundanta nätaggregat som stöds 2
Antal installerade redundanta nätaggregat Ja
Antal huvudnätaggregat Ja
Hållbarhet
Hållbarhetscertifiering ENERGY STAR
Vikt & dimension
Bredd 448 mm
Djup 727 mm
Höjd 87,5 mm