Intel Server System M50CYP2UR312
kan monteras i rack ingen CPU - 0 GB - ingen HDD
Processor
| Inbyggd processor | Nej |
| Moderkortets chipset | Intel C621A |
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Xeon® |
| Antal processorer som stöds | 2 |
Minne
| Antalet DIMM-platser | 32 |
| Minnestyper som stöds | DDR4-SDRAM |
| Maximalt internminne | 12000 GB |
Lagringsmedia
| Antal lagringsenheter som stöds | 12 |
| Hårddisk hot swap | Ja |
| Antal 2,5 "vikar | 12 |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | 2.5" |
| Typer av lagringsenheter som stöds | SSD |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 10 |
Grafiken
| Ombord grafikkort modell | Aspeed AST2500 |
Anslutningar
| Antal USB-portar | 6 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 4 |
| Seriella portar | 2 |
| Antalet Seriella ATA anslutningar | 10 |
| Antal SAS-portar | 8 |
Egenskaper
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Integrerad BMC med IPMI | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| ECCN (Export Control Classification Number) | 5A002U |
| CCATS (Commodity Classification Automated Tracking System) | G157815L1 |
| ARK ID | 214841 |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 8473301180 |
Processor specialfunktioner
| Intel® Advanced Management Technology | Ja |
| Stöd för Intel® Remote Management Module | Ja |
| Intel® Intel®ligent Power Node Manager | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® Optane™ Memory Ready | Ja |
BIOS
| BIOS-typ | UEFI |
Design
| Chassityp | Rack (2U) |
| Rack-Friendly styrelse | Ja |
| Kuggskenor | Nej |
| Redundanta fläktar stöd | Ja |
Strömtillförsel
| Nätaggregatstyp | AC |
| Strömförsörjning | 2100 W |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Värmeavledningseffekt (TDP) | 270 W |
Vikt & dimension
| Djup | 439 mm |
| Höjd | 89 mm |
| Bredd | 712 mm |
Övrigt
| RAID-konfiguration som stöds | 0/1/5/10 |
| Status | Launched |
| Lanseringsdatum | Q2'21 |
| Matningsfack 3, antal banor | 16 |
| Matningsfack 2, antal banor | 32 |
| Matningsfack 1, antal banor | 32 |
| CPU konfiguration (max) | 2 |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Målmarknad | Mainstream |
| Förlängd garanti finns att köpa (i utvalda länder) | Ja |