ML350 Gen11 TW Xeon 4410Y 1x32GB 4xLFF 1x1000W
Processor
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Xeon Silver |
| Processor | 4410Y |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorboostfrekvens | 3,9 GHz |
| Processorkärnor | 12 |
| Processorns cache | 30 MB |
| Antal processorer installerade | Ja |
| Konfigurerbar TDP-down | 4,5 W |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Busstyp | OPI |
Minne
| Internminne | 32 GB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minneslayout | 1 x 32 GB |
| Minne klockhastighet | 4800 MHz |
| Maximalt internminne | 8 TB |
Lagringsmedia
| Antalet hårddiskar som stöds | 4 |
| Hårddiskstorlek som stöds | 3.5" |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| SSD-storlekar som stöds | 3.5" |
| Antal SSD-minnen som stöds | 4 |
| RAID-stöd | Nej |
| RAID-kontroller som stöds | Embedded Intel VROC SATA Hybrid RAID |
| Optisk enhetstyp | Nej |
Nätverk
| LAN-styrenhet | Broadcom BCM5719 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | Ja |
| Expansionsplatser | Default with 4 x8 PCIe 5.0 slots. Refer to the QuickSpecs for more detail. |
| Antal Displayportar | Ja |
Design
| Chassityp | Tower (4U) |
Prestanda
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (require licenses), and HPE Compute Ops Management. |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| BIOS-typ | UEFI |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Programvara
| Installerat operativsystem | Nej |
Processor specialfunktioner
| CPU konfiguration (max) | Ja |
| Intel TSX-NI-version | 0,00 |
| Intel Smart Response Technology-version | 1,00 |
| Intel Stable Image Platform Program (SIPP)-version | 0,00 |
| Intel Secure Key Technology-version | 1,00 |
Strömtillförsel
| Nätaggregatstyp | 1x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Strömförsörjning | 1000 W |
| Antal huvudnätaggregat | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 584,2 mm |
| Djup | 984,3 mm |
| Höjd | 304,8 mm |
| Vikt | 33,3 kg |
Övrigt
| Standardfläktar | 3x Standard Fans |
| Hårddiskstyp | None ship standard, 4 LFF supported |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 584,2 x 984,2 x 304,8 mm (23 x 38.8 x 12") |
| Säkerhetsegenskaper | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion Cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. |
| Vikt (imperial) | 33,3 kg (73.4 lbs) |
| Antal processorer som stöds | Ja |