Ravensburger GraviTrax PRO Starter-Set Vertical NEW 2023
Egenskaper
| Produktens färg | Multifärg |
| Minsta antal spelare | Ja |
| Rekommenderad ålder (min) | 8 År |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 År |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Släpp datum | 01/07/2023 |
| Produkttyp | Leksakskulbana |
| Spelregler språk | Franska |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Låter | Nej |
| Ursprungsland | Tjeckien |
| Certifiering | CE |
Säkerhetsvarning
| EU TSD-varning | Ej för barn under 36 månader |
| Ej för barn under 3 år | Ja |
| Säkerhetsvarning | Warning |
Strömtillförsel
| Batterier krävs | Nej |
Övrigt
| Leclerc Codelec | 73107 |
| Rekommenderad ålder (max) | 1188 månad (er) |
| Rekommenderad ålder (min) | 96 månad (er) |
Vikt & dimension
| Bredd | 338 mm |
| Djup | 338 mm |
| Höjd | 178 mm |
Förpackning
| Batterier medföljer | Nej |
| Språk på förpackning | Franska |
| Produktsortiment | Nej |
| Språk i bruksanvisningen | Franska |
| Förpackningens bredd | 338 mm |
| Låddjup | 178 mm |
| Förpackningens höjd | 338 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 3,32 kg |
| Förpackningsvolym | 20335,432 cm ^ |
| Förpackningstyp | Kartong |
| Förpackningarnas innehåll | 153 elements: 28 turn blocks, 1 3-in-1 block, 1 whirlpool, 4 intersection blocks, 1 start block, 2 switches, 4 blocks with inserts, 1 free fall, 1 splash, 2 catchers, 1 finish, 1 transparent platform, 4 cardboard plates, 9 thin building blocks, 20 thick building blocks, 6 marbles, 2 long walls, 2 medium walls, 1 short wall, 3 long straight rails, 6 medium straight rails, 9 short straight rails, 8 short Bernoulli rails, 1 finish ladder, 4 hollow pillars, 8 solid pillars, 16 single balconies, 4 double balconies, 1 user guide, 1 workbook |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bredd | 385 mm |
| Ytterförpackningens längd | 710 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 365 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 14,3 kg |
| Ytterförpackningens volym | 99772750 cm ^ |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 3 styck |
| Ytterförpackningens förpackningstyp | Kartong |
| Produkter per ytterförpackning | 4 styck |
| Ytterförpackningar per lastpall | 9 styck |
| Bredd (cm) ytterkartongen | 71 cm |
| Kvantitet, yttre förpackning | 4 styck |
| Längd (cm) ytterkartongen | 71 cm |
| Höjd (cm) ytterkartongen | 36,5 cm |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 122 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 137,3 kg |
| Produkter per lastpallslager | 12 styck |
| Lager per lastpall | 3 styck |
| Produkter per lastpall | 36 styck |
| Minsta orderkvantitet | 4 styck |
| Lastpallens totalvolym | 1171200000 dm³ |
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 950300700 |
Leverantörsfunktioner
| Montering krävs | Nej |
| Språk på förpackningen (ISO 639-format) | Franska |
| Språk i bruksanvisningen (ISO 639-format) | Franska |
| Tillgänglig fr.o.m. | 9/1/2023 |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |