LG UltraGear 27GS95QE-B skärm - 27" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium Pro, VESA Adaptive-Sync - 0,03ms
QHD 2560x1440 vid 240Hz
Display
| Skärm diagonal | 67,3 cm (26.5") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Quad HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | OLED |
| Paneltyp | OLED |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 275 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,03 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 240 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Diagonal skärmstorlek | 67,32 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 True Black, HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| Färgomfång | 98,5% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| Spelläge | Ja |
| smarta funktioner | Energisparande |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Inbyggd ljuddekoder | DTS Headphone:X |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Upplyst monitorstativ | Ja |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal Displayportar | 1 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
Nätverk
| Wi-Fi | Nej |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 11 cm |
| Svängarm | Ja |
| Svängbara | Ja |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 15° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Nej |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 25 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 28 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 72 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| AC-adapter, nätspänning | 19 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1820242 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 604,4 mm |
| Djup (med stativ) | 258 mm |
| Höjd (med stativ) | 574,4 mm |
| Vikt (med stativ) | 7,35 kg |
| Bredd (utan stativ) | 604,4 mm |
| Djup (utan stativ) | 45,3 mm |
| Höjd (utan stativ) | 350,6 mm |
| Vikt (utan stativ) | 5,05 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 808 mm |
| Låddjup | 181 mm |
| Förpackningens höjd | 532 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 11 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, Energiljus, USB |
| Nätadapter ingår | Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Stabilizer, Crosshair, DAS Mode |
| FPS-räknare | Ja |
| Digitalt signalformatsystem | Stöds inte |
| Garantiperiod | 2 År |