Hikvision Pro Series DS-2CD2347G2P-LSU/SL
nätverksövervakningskamera - torn
Prestanda
| Modell | IP-säkerhetskamera |
| Placeringar som kan användas | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Brett dynamiskt omfång (WDR) | Ja |
| Dag / nattläge | Ja |
| Infrarött (IR) gränsfilter | Ja |
| Larm ingång / utgång | Ja |
| Antal språk | 33 |
| Språkstöd | Multi |
Design
| Formfaktor | Turret |
| Monteringssätt | Innertak/vägg |
| Produktens färg | Vit |
| Material, hölje | Metall |
| Skyddsfunktioner | Dammresistent, Vattentålig |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP67 |
Kamera
| Minimibelysning | Nej |
| Synfältsvinkel (FOV) | 180° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal | 81° |
| Lutningsvinkel | -75 - 75° |
| Panoreringsvinkel | -30 - 30° |
| Slutartid | 1/3 - 1/100000 s |
Bildsensor
| Antal sensorer | 2 |
| Optisk sensorstorlek | 25,4 / 2,5 mm (1 / 2.5") |
| Progressiv skanning | Ja |
| Bildsensortyp | CMOS |
Linssystem
| Antal linser | Ja |
| Största bländarnummer | Ja |
| Fast brännvidd | 2,8 mm |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel) | 7,5 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel) | 3,5 m |
| Observationsavstånd (vidvinkel) | 15 m |
| Detekteringsavstånd (bred) | 38 m |
Mörkerseende
| Mörkerseende | Ja |
| Mörkerseende avstånd | 30 m |
| LED typ | IR |
Grafikstyrenhet
| Maximal upplösning | 3040 x 1368 pixlar |
| Totalt megapixel | 4 MP |
| Komprimeringsformat | H.264, H.264+, H.265, H.265+, M-JPEG |
| Bildfrekvens | 25 fps |
| Strömmande video | Ja |
| Ljuddämpning | Ja |
| Brusreduceringsteknik | Reducering av 3D-ljud |
| Typ av förstärkning | Automatisk |
| Highlight Compensation (HLC) | Ja |
| Bithastighet | 32 Kbps - 8 Mbps |
| Region of Interest (ROI) kodning | Ja |
| Styrning av bit-hastighet | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bildkvalitetsinställningar | Ljusstyrka, Kontrast, Mättnad, Skärpa |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC) | Ja |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Audio ingångskanaler | 1.0 kanaler |
| Ljudutgångskanaler | 1.0 kanaler |
| Ljud CODECS | G.711/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC |
| Samplingshastighet | 48 kHz |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 52 dB |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Snabb Ethernet |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Stöd för nätverksprotokoll | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, Websocket, Websockets |
| Antal användare | 32 användare (er) |
| Användarens åtkomstnivå | Administratör, Operator, Användare |
Lagringsmedia
| Inbyggd hårddisk | Nej |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Typ av minneskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
Bevakning
| Lösenordsskydd | Ja |
| Rörelsesensor | Ja |
| Typ av larmmeddelande | E-post |
| Pixelräknare | Ja |
| Filtrering för IP-adress | Ja |
| Kryptering/säkerhet | HTTPS, SNMP, TLS |
| Hjärtslag | Ja |
| Loggar | Ja |
| Flash log | Ja |
| Spegel | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS) | Persondetektering, Fordonsdetektering |
| Digital vattenstämpel | Ja |
| HTTPS-kryptering | Ja |
Management features
| Webbläsare | Ja |
| Beteendeanalys | Intrångsdetektering, Detekterar överskridande av linjer, Upptäckt av intrång i region, Region exiting detection |
| Återställningsknapp | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC |
| Strömförbrukning (max) | 10,5 W |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)) | 12,5 W |
| DC-utgång volt | 12 |
| DC utgående ström | 0,88 A |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -30 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
Vikt & dimension
| Höjd | 145,6 mm |
| Diameter | 14 cm |
| Vikt | 920 g |
Hållbarhet
| Certifikat för överensstämmelse | CB, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC), Direktivet om lågspänning (LVD), RCM, REACH, RoHS, UL, WEEE |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 230 mm |
| Låddjup | 230 mm |
| Förpackningens höjd | 230 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,67 kg |
Förpackningens innehåll
| Antal kameror | Ja |