HPE MSR3024
router - skrivbordsmodell, rackmonterbar
WAN-anslutning
| SFP WAN | Ja |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3ab |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran | 2,6 Mpps |
Anslutningar
| Externa anslutningar | 2 HMIM slots 4 SIC slots or 2 DSIC slots 3 RJ-45 10/100/1000 WAN ports (1 combo can be used as SFP WAN port) 1 VPM slots |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 3 |
| Antal WAN-portar | 3 |
| Antal SIC-slots (Smart Interface Card) | 4 |
Bevakning
| Adresstabellstorlek | 500000 poster |
Tekniska detaljer
| Garantiperiod | 1 År |
Egenskaper
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 1000 MHz |
| Flashminne | 256 MB |
| Internminne | 2048 MB |
| Typ av internminne | DDR3 |
| Värmeavgivning | 168 BTU/h |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 8760 h |
| Säkerhet | UL 60950-1; EN 60825-1 Safety of Laser Products-Part 1; EN 60825-2 Safety of Laser Products-Part 2; IEC 60950-1; EN 60950-1; CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1; FDA 21 CFR Subchapter J; AS/NZS 60950-1; GB 4943.1 |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Rackmontering | Ja |
| Rackkapacitet | 1U |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (max) | 100 W |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 440 mm |
| Djup | 480 mm |
| Höjd | 44,2 mm |
| Vikt | 9,7 kg |
Övrigt
| Minne och processor | : RISC, 4 cores @ 1 GHz, 256 MB flash capacity, 2 GB DDR3 SDRAM |
| Prestandahantering | IMC - Intelligent Management Center; command-line interface; limited command-line interface; configuration menu; out-of-band management (RJ-45 Ethernet); SNMP Manager; Telnet; RMON1; FTP; in-line and out-of-band; modem interface; out-of-band management (serial RS-232C or Micro USB); IEEE 802.3 Ethernet MIB |
| Trådlösa funktioner | 3G, 4G LTE, 4G Depending on options and configuration |
| Vikt (imperial) | 7,9 kg (17.4 lbs) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 439,9 x 480,1 x 44,2 mm (17.3 x 18.9 x 1.74") |
| Montage | Desktop or can be mounted in a EIA-standard 19 in. telco rack when used with the rack-mount kit in the package |