HPE MSR3044
router - skrivbordsmodell, rackmonterbar
WAN-anslutning
| Ethernet WAN | Ja |
| SFP WAN | Ja |
Nätverk
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran | 2,5 Mpps |
Management features
| Webbaserad adminstraion | Ja |
Anslutningar
| Externa anslutningar | 4 HMIM slots 4 SIC slots or 2 DSIC slots or a combination 3 RJ-45 10/100/1000 WAN ports (2 combo can be used as SFP WAN port) 2 VPM slots 2 power supply slots |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 3 |
| Antal WAN-portar | 3 |
| Antal installerade SFP-moduler | 2 |
| Antal Combo SFP-portar | 2 |
| Antal SIC-slots (Smart Interface Card) | 4 |
Protokoll
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
Bevakning
| Brandvägg | Ja |
| Adresstabellstorlek | 500000 poster |
Tekniska detaljer
| Garantiperiod | Ja |
Egenskaper
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 1000 MHz |
| Processorkärnor | 4 |
| Flashminne | 256 MB |
| Internminne | 2048 MB |
| Typ av internminne | DDR3 |
| Värmeavgivning | 172 BTU/h |
Design
| Produktens färg | Rostfritt stål |
| Rackmontering | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (max) | 100 W |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 440 mm |
| Djup | 480 mm |
| Höjd | 88,1 mm |
| Vikt | 15,3 kg |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
Övrigt
| Minne och processor | : RISC, 4 cores @ 1 GHz, 256 MB flash capacity, 2 GB DDR3 SDRAM |
| Montage | Desktop or can be mounted in a EIA-standard 19 in. telco rack when used with the rack-mount kit in the package |
| Trådlösa funktioner | 3G, 4G LTE, 4G Depending on options and configuration |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 439,9 x 480,1 x 88,1 mm (17.3 x 18.9 x 3.47") |
| Prestandahantering | IMC - Intelligent Management Center; command-line interface; limited command-line interface; configuration menu; out-of-band management (RJ-45 Ethernet); SNMP Manager; Telnet; RMON1; FTP; in-line and out-of-band; modem interface; out-of-band management (serial RS-232C or Micro USB); IEEE 802.3 Ethernet MIB |
| Vikt (imperial) | 15,3 kg (33.8 lbs) |
| Dataöverföringshastighet | 3,5 |