StarTech.com 3m (9.8ft) LC to LC (UPC) OS2 Single Mode Duplex Fiber Optic Cable, 9/125µm, Laser Optimized, 10G, Bend Insensitive, Low Insertion Loss
LSZH Fiber Patch Cord (SMDOS2LCLC3M) - patch-kabel - 3 m - gul
Egenskaper
| Kabellängd | 3 m |
| Typ av fiberoptik | OS2 |
| Anslutning 1 | LC |
| Anslutning 2 | LC |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Kontaktens poleringstyp | UPC |
| Typ av kabel | LC/UPC |
| Produktens färg | Gul |
| Full duplex | Ja |
| Kärndiameter | 9 um |
| Manteldiameter | 125 um |
| Fiberlägets struktur | Enkelläge |
| Våglängder som stöds | 1260,1280,1300,1310,1383,1490,1550,1590,1600,1625 nm |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbit/s |
| Returförlust | 55 dB |
| inkopplingsförlust | 0.3 dB |
| Jacka material | Low smoke zero halogen (LSZH), Polypropylen |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | CE |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -20 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Kabeldiameter | 2 mm |
| Böjradie | 10 mm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Förpackningens höjd | 4 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 27.5 kg |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | 1 styck |
Övrigt
| Attenuering (max) | 0.35 dB/km |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bredd | 380 mm |
| Ytterförpackningens längd | 380 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 280 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 280 styck |