HPE
expansionsmodul - 1/2.5/5/10GBase-T (PoE+) x 8
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8; 24 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
Design
| Produktens färg | Silver |
Prestanda
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 1200 MHz |
| Minnestyp | DDR3-SDRAM |
| Internminne | 4096 MB |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
Övrigt
| Latens | 1000 Mb Latency: < 2.8 µs; 10 Gbps Latency: < 1.8 µs; 40 Gbps Latency: < 1.5 µs |
| Prestandahantering | HPE Aruba Networking Management Software HPE Aruba Networking Central HPE Intelligent Management Center Basic Software Platform (IMC) Command-line interface Web browser Configuration menu Out-of-band management (RJ-45 Ethernet) Out-of-band management (serial RS-232C or micro USB) SNMP manager |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 261,6 x 206,5 x 44,5 mm (10.3 x 8.13 x 1.75") |
| Minne och processor | Depend on the model: Dual Arm Cortex A9 at 1 GHz; Packet buffer size: 13.5 MB internal Arm 11 at 450 MHz; Packet buffer size: 18 MB internal. Dual Arm Cortex A9 at 1; Packet buffer size: 13.5 MB internal Arm 11 at 550 MHz; Packet buffer size: 18 MB internal. Dual Arm Cortex A9 at 1 GHz; Packet buffer size: 13.5 MB internal Freescale P2020 dual core at 1.2 GHz, 16 MB flash, 1 GB SD Card, 4 GB DDR3 SODIMM. |
| Vikt (imperial) | 0,93 kg (2.05 lbs) |
| Externa anslutningar | Up to (12) open module slots, maximum. Supports a maximum of (288) 10/100/1000 ports or (288) SFP ports or (96) SFP+ ports or (96) HPE Smart Rate Multi-Gigabit or (24) 40 GbE ports, or a combination. Pre-configured models, some with PoE/PoE+, can support 10/100/1000 GbE, 10 GbE and 40GbE. |
Vikt & dimension
| Bredd | 261,6 mm |
| Djup | 206,5 mm |
| Höjd | 44,5 mm |
| Vikt | 930 g |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |