10GBASE-LR SFP+ SFP-10G-LR-OEM
Prestanda
| Maximal dataöverföringshastighet | 10000 Mbit/s |
| Gränssnittstyp | SFP+ |
| SFP-sändtagarstandard | LR |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 10000 m |
| Våglängd | 1310 nm |
| Duplex systemet | Fullständig |
| Digital diagnostikövervakning (DDM) | Ja |
| Fiberportar kvantitet | Ja |
Egenskaper
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Enkel installation | Ja |
| Kompatibla produkter | - Cisco CATALYST 2360, WS-C3750X-12S-E, WS-C3750X-12S-S, WS-C3750X-24P-L, WS-C3750X-24P-S, WS-C3750X-24S-E, WS-C3750X-24S-S, WS-C3750X-24T-L, WS-C3750X-24T-S, WS-C3750X-48PF-L, WS-C3750X-48PF-S, WS-C3750X-48P-L, WS-C3750X-48P-S, WS-C3750X-48T-L, WS-C3750X-48T-S, WS-CBS-3110X-S-I, WS-CBS-3120X-S, WS-CBS-3130X-S - Cisco Nexus 2000 Series, 3000 Series, 4000 Series, 5000 Series, 7000 Series |
Certifikat
| Certifiering | MSA |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 85% |
Vikt & dimension
| Vikt | 40 g |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 50 g |