ASUS VG34VQL3A 86,36cm 34Zoll WLED/VA Monitor 3440x1440 UWQHD 180Hz 400cd/m
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM06F0-B01E71
EAN: 4711387184592
Artikelnummer: F25502272
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM06F0-B01E71
EAN: 4711387184592
Artikelnummer: F25502272
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(4.802,40 exkl. moms)
(4.802,40 exkl. moms)
Bredare synfält för gaming och multitasking
UWQHD-upplösning med 180 Hz uppdateringsfrekvens
  • 180 Hz uppdateringsfrekvens ger ett mjukare bildflöde i snabba sekvenser
  • 3440 x 1440 pixlars upplösning ger hög detaljrikedom och större arbetsyta
  • 1 ms responstid minimerar rörelseoskärpa i snabba rörelser
  • 1500R krökning optimerar betraktningsvinkeln för ökad inlevelse
  • 4000:1 kontrastförhållande skapar tydlig separation mellan ljusa och mörka partier
  • HDR10-stöd förbättrar färgåtergivningen och dynamiken i bilden
  • 400 cd/m² ljusstyrka säkerställer god synlighet även i ljusa miljöer
Installation och kompatibilitet
Skärmen är anpassad för gaming och kan monteras flexibelt på skrivbordet med det medföljande stativet. För användare som föredrar egna armar finns stöd för VESA-montering med måtten 100 x 100 mm. Den antireflexbehandlade ytan gör att skärmen fungerar väl i rum med mycket ljusinsläpp. Panelens betraktningsvinklar på 178 grader både horisontellt och vertikalt gör att bilden förblir stabil från olika positioner. Denna modell passar utmärkt för moderna grafikkort som stödjer UltraWide-formatet. Produkten levereras i svart utförande med avtagbart stativ.
Display
Skärm diagonal 86,4 cm (34")
Upplösning 3440 x 1440 pixlar
HD-typ UltraWide Quad HD
Native bildförhållande 21:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp VA
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (max) 400 cd/m²
Ljusstyrka (normal) 400 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Konkav skärm
Bildskärmens krökning 1500R
Kontrastförhållande (medel) 4000:1
Max uppdateringsfrekvens 180 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,232 x 0,232 mm
Bildstorlek horisontalt 79,7 cm
Bildstorlek vertikalt 33,4 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 267 - 267 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 180 hz
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium Pro
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Uteffekt (RMS) 4 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Löstagbart stativ Ja
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
Antal USB typ A-portar nedströms 3
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar 2
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Strömingång Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 13 cm
Svängbara Ja
Hållare -10 - 10°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 20°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 28 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 42 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 27 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge 0,5 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 1586602
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 808 mm
Djup (med stativ) 250 mm
Höjd (med stativ) 541 mm
Vikt (med stativ) 8,1 kg
Bredd (utan stativ) 808 mm
Djup (utan stativ) 111 mm
Höjd (utan stativ) 364 mm
Vikt (utan stativ) 5,8 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 915 mm
Låddjup 280 mm
Förpackningens höjd 495 mm