Produktnummer: 27G440A-B
EAN: 8806096625361
Artikelnummer: F25526777
LG Electronics Skärm
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27G440A-B
EAN: 8806096625361
Artikelnummer: F25526777
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(1.838,40 exkl. moms)
(1.838,40 exkl. moms)
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27G440A-B
LG UltraGear 27G440A-B — 240Hz 27\" FHD för snabb gaming
240 Hz uppdateringsfrekvens tillsammans med 1 ms (GtG) responstid minskar rörelseoskärpa och ger klarare bild vid snabba rörelser. Det betyder att målspårning och snabba kamerarörelser känns skarpare, vilket underlättar precision i fps- och tävlingsspel.
Skärmen erbjuder 16,7 miljoner färger, pixelpitch 0,3108 mm och 82 ppi, vilket ger en skarp bild för 27 tum i Full HD. Flicker-free och Low Blue Light minskar ögonpåfrestning vid långa spelsessioner, medan den slimmade utformningen sparar plats på skrivbordet.
Köp nu och få hög fart och tydlighet i varje match
Prestanda
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium
NVIDIA G-SYNC Ja
Flimmerfriteknik Ja
Övrigt
Varumärkesspecifika teknologier Crosshair, Black Stabiliser
FPS-räknare Ja
Anslutningar
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar 1
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 24,47 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 21 kWh
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 32 kWh
Strömförsörjning
Strömförsörjning plats Extern
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Ja
Svängarm Ja
Svängbara Ja
Lutningsjustering Ja
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 614,2 mm
Djup (med stativ) 220 mm
Höjd (med stativ) 540,7 mm
Vikt (med stativ) 6,5 kg
Bredd (utan stativ) 614,2 mm
Djup (utan stativ) 51,7 mm
Höjd (utan stativ) 364,8 mm
Vikt (utan stativ) 4 kg
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27 in)
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
Skärmtyp IPS
Native bildförhållande 16:9
Max uppdateringsfrekvens 240 Hz
Svarstid (medel) 1 ms
Ljusstyrka (normal) 400 cd/m²
Skärmens ljusstyrka (min) 320 cd/m²
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
sRGB-täckning (typisk) 99%
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Bildpunktavstånd 0,3108 x 0,3108 mm