Produktnummer: 55BFL2214/12
EAN: 8718863030509
Artikelnummer: F22147470
Philips 55BFL2214 55" LED-bakgrundsbelyst LCD-TV
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 55BFL2214/12
EAN: 8718863030509
Artikelnummer: F22147470
I lager - leveranstid: 2-3 arbetsdagar, ved bestilling inden kl. 14.00
(6.971,20 exkl. moms)
(6.971,20 exkl. moms)
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 55BFL2214/12
Philips 55BFL2214 B-Line Professional Series - 55\" LED-bakgrundsbelyst LCD-TV
Köp Philips 55BFL2214 B-Line Professional Series idag och förbättra din digitala skyltning!
Display
Skärm diagonal 139,7 cm (55")
Skärmtyp LED
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
Ljusstyrka 350 cd/m²
HD-typ 4K Ultra HD
Native bildförhållande 16:9
Kontrastförhållande (medel) 1200:1
Diagonal skärmstorlek 139 cm
Standard uppdateringsfrekvens 50 hz
Anslutningar
HDMI-version 2.0
Antal HDMI-portar 3
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar Ja
Antal LAN (RJ-45) anslutningar Ja
Audio
Inbyggda högtalare Ja
Ljudutgångskanaler 2.0 kanaler
Uteffekt (RMS) 20 W
Inbyggd ljuddekoder DTS, Dolby Atmos
Design
Produktens färg Svart
Skärmform Platt
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 200 mm
Prestanda
Analogt signalformatsystem PAL
Digitalt signalformatsystem DVB, DVB-C, DVB-T, DVB-T2
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 75 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,3 W
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 75 kWh
AC-inspänning 220/240 V
Växelström Frekvens 50 - 60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
Datorsystem
Installerat operativsystem Android TV
Operativsystemversion 9 (Pie)
Videoformat som stöds AVI, HEVC, MKV, VP9, WMV9
Ljudformat som stöds AAC, MP3, WAV, WMA
Bildkomprimeringsformat BMP, GIF, JPG, PNG
Vikt & dimension
Skärmbredd 1228 mm
Visa djupet 85 mm
Visa höjd 712 mm
Visa vikt 13,1 kg
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Nätverk
Nätverksansluten (Ethernet) Ja
Wi-Fi Ja
Wi-Fi-standarder Wi-Fi 5 (802.11ac)
Övrigt
Nätaggregatstyp Intern
Antal USB 2.0 anslutningar Ja
Höjd (utan stativ) 712 mm
Vikt (utan stativ) 13,1 kg
Common Interface Plus (CI+)-version 1.3.2
Komprimeringsformat MPEG1, MPEG2, MPEG4
Common interface Plus (CI+) Ja
Djup (utan stativ) 78 mm