AXIS M30 Series M3057-PLR MK II
nätverkskamera med panoramavy - kupol
Prestanda
| Modell | IP-säkerhetskamera |
| Placeringar som kan användas | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| PTZ-styrning | Ja |
| PTZ-lägen | Digital PTZ |
| Brett dynamiskt omfång (WDR) | Ja |
| Infrarött (IR) gränsfilter | Ja |
| Dag / nattläge | Ja |
| Språkstöd | Förenklad kinesiska, Traditionell kinesiska, Tyska, Engelska, Spanska, Franska, Italienska, Japanska, Koreanska, Polska, Portugisiska, Ryska |
| Antal språk | 12 |
| Certifiering | CISPR 35, EN 50121-4, EN 55032 Class A, EN 55035, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), IEC 62236-4, KS C 9832 Class A, KS C 9835, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, VCCI Class A |
Design
| Formfaktor | Kupol-formad |
| Monteringssätt | Innertak/vägg |
| Produktens färg | Silver |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66, IP69K |
| IK klass | IK10+ |
| Väderbeständig | Ja |
Kamera
| Kamerapanoreringskontroll | Ja |
| Lutningskontroll för kamera | Ja |
| Minimibelysning | 0,07 lx |
| Lutningsvinkel | -43 - 80° |
| Slutartid | 1/66500 - 2 s |
Bildsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstorlek | 25,4 / 1,2 mm (1 / 1.2") |
| Progressiv skanning | Ja |
| Bildsensortyp | CMOS |
Linssystem
| Zoomkapacitet | Ja |
| Antal linser | 1 |
| Brännviddsintervall | 6.2 - 12.9 mm |
Mörkerseende
| Mörkerseende | Ja |
| LED typ | IR |
Grafikstyrenhet
| Maximal upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Totalt megapixel | 8 MP |
| Videoformat som stöds | H.264, H.265 |
| Videoinspelning | Ja |
| Bildfrekvens | 60 fps |
| Strömmande video | Ja |
| Bildkvalitetsinställningar | Ljusstyrka, Kontrast, Mättnad, Skärpa |
| Integritetsskydd | Ja |
Audio
| Ljudformat som stöds | AAC-LC, G.711, G.726, OPUS |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Ljuddetektering | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3at |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
Lagringsmedia
| Inbyggd hårddisk | Nej |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Typ av minneskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Flashminne | 8194 MB |
| Internminne | 2048 MB |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
Bevakning
| Filtrering för IP-adress | Ja |
| Klassificering av människor och fordon som kontrolleras | Ja |
| Pixelräknare | Ja |
| Typ av larmmeddelande | E-post |
| HTTPS-kryptering | Ja |
| Aktivt manipulering larm | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | PoE |
| Strömförbrukning (vanlig) | 9 W |
| Strömförbrukning (max) | 23 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -50 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 65 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 100% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
Förpackningens innehåll
| Antal kameror | 1 |
| Monteringssats | Ja |
| Monteringsfästen ingår | Ja |
| Borrmall ingår | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |