Yealink UVC30 Room
konferencekamera
Kamera
| Megapixel | 8,51 MP |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Optisk sensorstorlek | 25,4 / 2,5 mm (1 / 2.5") |
| Zoomkapacitet | Ja |
| Digital zoom | 3x |
| Minimibelysning | 0,1 lx |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 63 dB |
| Vitbalans | ATW, Automatisk, Manuell |
| Automatisk exponering | Ja |
| PTZ-styrning | Ja |
Grafikstyrenhet
| Maximal videoupplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps |
| Videolägen som stöds | 720p, 1080p, 2160p |
Prestanda
| Megapixel | 8.51 MP |
| Maximal videoupplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps |
| Kamera av HD-typ | Full HD |
| Videolägen som stöds | 720p, 1080p, 2160p |
| Automatisk exponering | Ja |
| Zoomkapacitet | Ja |
| Digital zoom | 3 x |
| Slutartid | 1/60 ~ 1/10000 s |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 63 dB |
| PTZ-styrning | Ja |
| Diagonal synfält | 120° |
| Vitbalans | ATW, Automatisk, Manuell |
| Minimibelysning | 0.1 lx |
Design
| Gränssnitt | USB 2.0 |
| Produktens färg | Svart, Silver; Svart, Silver |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Optisk sensorstorlek | 1/2.5 |
| Monteringssätt | Klämma; Klämma |
| LED-indikatorer | Ja; Ja |
| Kabellängd | 3 m |
| Ursprungsland | Kina |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
Förpackningens innehåll
| Bruksanvisning | Ja |
| Snabbinstallationsguide | Ja |
| Manual | Ja |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
Vikt & dimension
| Bredd | 45 mm; 45 mm |
| Djup | 59 mm; 59 mm |
| Höjd | 45 mm; 45 mm |
| Vikt | 237 g; 188 g |
Förpackning
| Antal | Ja |
| Förpackningens bredd | 151 mm |
| Låddjup | 85 mm |
| Förpackningens höjd | 95 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 263 g |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85258900; 85258900 |