Telestar Radio
DAB+, FM - 10 W - TFT - DC - 1 högtalare
Radio
| Frekvensband | DAB+, FM |
Audio
| Uteffekt (RMS) | 10 W |
Högtalare
| Antal inbyggda högtalare | 1 |
| Drivenhet | 76,2 mm |
Nätverk
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
Anslutningar
| USB-anslutning | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Likströmsingång | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla | DC |
| AC-inspänning | 15 V |
Övrigt
| Ingående ström | 1 A |
Vikt & dimension
| Bredd | 191,0 mm |
| Höjd | 118,0 mm |
| Djup | 130,0 mm |
| Vikt | 970 g |
Telefonfunktioner
| Språkstöd | German, English, French, Italian, Spanish, Dutch, Russian, Portuguese, Danish, Finnish, Hungarian, Czech, Polish, Turkish, Swedish, Norwegian, Slovak |
Prestanda
| 100 | |
| Inspelning via USB | Ja |
Management features
| Väckarklocka | Ja |
| Vilolägestimer | Ja |
Image editing/playback
| USB direct playback | Ja |
Förpackningens innehåll
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
Display
| Skärm diagonal | 2,4 tum |
| Skärmtyp | TFT |
| Upplösning | 2,4 |