AOC Gaming 27G2ZN3/BK skärm - WLED - 27" - AMD Adaptive-Sync - VA - 0.5ms,1ms
Full HD 1920x1080 vid 280Hz
Tillverkare: AOC
Produktnummer: 27G2ZN3/BK
EAN: 4038986182270
Artikelnummer: F24940284
AOC Gaming 27G2ZN3/BK skärm &#45 WLED &#45 27" &#45 AMD Adaptive-Sync &#45 VA &#45 0.5ms,1ms
Tillverkare: AOC
Produktnummer: 27G2ZN3/BK
EAN: 4038986182270
Artikelnummer: F24940284
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(2.203,20 exkl. moms)
(2.203,20 exkl. moms)
Produktnummer: 27G2ZN3/BK
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
HD-typ Full HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp Fast VA
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning W-LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Responstid (MPRT) 0,5 ms
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 4000:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 80000000:1
Max uppdateringsfrekvens 280 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,3114 x 0,3114 mm
Pixeltäthet 81,59 ppi
Horisontellt sökområde 30 - 255 kHz
Vertikalt sökområde 48 - 280 hz
Bildstorlek horisontalt 59,8 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Diagonal skärmstorlek 68,6 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
DDC/CI Ja
sRGB-täckning (typisk) 123,3%
DCI-P3-täckning 92,2%
Prestanda
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Ja
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart, Röd
Ramlös design Ja
Främre infattning Svart / Röd
Löstagbart stativ Ja
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
Strömingång Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Förbättrad kabelhantering Ja
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 13 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel 0 - 90°
Svängbara Ja
Hållare -30 - 30°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -4 - 21,5°
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Antal OSD språk 19
Plug & Play-kompatibel Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 21 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 30 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 27 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 44 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Ingående ström 1.5 A
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -25 - 55 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 85%
Fuktighet (förvaring) 5 - 93%
Altitud vid drift 0 - 5000 m
Höjd över havet i avstängt läge 0 - 12192 m
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 612,5 mm
Djup (med stativ) 227,4 mm
Höjd (med stativ) 528,6 mm
Vikt (med stativ) 4,85 kg
Bredd (utan stativ) 612,5 mm
Djup (utan stativ) 48,8 mm
Höjd (utan stativ) 365,8 mm
Vikt (utan stativ) 3,55 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 730 mm
Låddjup 187 mm
Förpackningens höjd 520 mm