AOC Gaming Q27G42XE skärm - WLED - 27" - VESA Adaptive-Sync - Fast IPS - 0.5ms,1ms
QHD 2560x1440
Tillverkare: AOC
Produktnummer: Q27G42XE
EAN: 4038986642606
Artikelnummer: F25220519
AOC Gaming Q27G42XE skärm &#45 WLED &#45 27" &#45 VESA Adaptive-Sync &#45 Fast IPS &#45 0.5ms,1ms
Tillverkare: AOC
Produktnummer: Q27G42XE
EAN: 4038986642606
Artikelnummer: F25220519
I lager - leveranstid: 2-3 arbetsdagar, ved bestilling inden kl. 14.00
(1.771,20 exkl. moms)
(1.771,20 exkl. moms)
Produktnummer: Q27G42XE
27-tums AOC Gaming Q27G42XE skärm för en episk spelupplevelse
Med 2560x1440 upplösning och en 144Hz uppdateringsfrekvens kommer varje bild att vara krispigt skarp och fri från suddighet. Se varje detalj i dina favoritspel med en snabb respons och en bred synvinkel som ger en imponerande spelupplevelse.
Beställ din 27-tums AOC Gaming Q27G42XE skärm idag och ta ditt spelande till nya höjder!
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ Quad HD
Native bildförhållande 16:9
Paneltyp Fast IPS
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning W-LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Responstid (MPRT) 0,5 ms
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 80000000:1
Max uppdateringsfrekvens 180 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,2745 x 0,2745 mm
Pixeltäthet 108 ppi
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 270 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 180 hz
Diagonal skärmstorlek 68,6 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
Ytans hårdhet 3H
sRGB-täckning (typisk) 120%
Adobe RGB-täckning 89,9%
DCI-P3-täckning 92,9%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Ja
AMD FreeSync-uppdateringsfrekvens, intervall 48 - 180 hz
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 4 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart, Röd
Ramlös design Ja
Främre infattning Svart
Löstagbart stativ Ja
Anslutningar
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-utgångens version 1.4
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
HDCP Ja
HDCP-version 1.4/2.2
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Nej
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -3 - 21°
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Antal OSD språk 19
LED-indikatorer Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 21 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 34 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 27 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 613,9 mm
Djup (med stativ) 197,6 mm
Höjd (med stativ) 449,7 mm
Vikt (med stativ) 3,88 kg
Bredd (utan stativ) 613,9 mm
Djup (utan stativ) 51 mm
Höjd (utan stativ) 366,3 mm
Vikt (utan stativ) 3,49 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 690 mm
Låddjup 126 mm
Förpackningens höjd 454 mm