Produktnummer: 90LM0C00-B01971
EAN: 4711636033855
Artikelnummer: F25354932
ASUS ROG Swift OLED PG32UCDMR computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD QD-OLED Sort
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM0C00-B01971
EAN: 4711636033855
Artikelnummer: F25354932
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(10.142,40 exkl. moms)
(10.142,40 exkl. moms)
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM0C00-B01971
Display
Skärm diagonal 80 cm (31.5")
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp QD-OLED
Paneltyp OLED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (max) 1000 cd/m²
Ljusstyrka (normal) 250 cd/m²
Svarstid (medel) 0,03 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Skärmytskikt Mätt
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1500000:1
Max uppdateringsfrekvens 240 hz
Antal färger 1,073 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,182 x 0,182 mm
Bildstorlek horisontalt 69,9 cm
Bildstorlek vertikalt 39,5 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 255 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 24 - 240 hz
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10), Dolby Vision
Färgdjup 10 bit
Färgområdesstandard DCI-P3
DCI-P3-täckning 99%
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium Pro
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Produktens färg Svart
Löstagbart stativ Ja
Upplyst monitorstativ Ja
Fötter färg Svart
Anslutningar
Externa anslutningar DisplayPort 2.1x 1, HDMI (v2.1)x 2, USB-Cx 1 (DP Alt Mode), Earphone jack : Yes, USB Hub : 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A,USB-C Power Delivery : 90W
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Typ av USB-port uppströms USB Type-C
Antal USB typ A-portar nedströms 3
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 90 W
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 2.1
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
Inbyggd KVM-switch Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 8 cm
Svängbara Ja
Hållare -15 - 15°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 30 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 34 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 42 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge 0,5 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 2336815
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 718 mm
Djup (med stativ) 276 mm
Höjd (med stativ) 531 mm
Vikt (med stativ) 8,7 kg
Bredd (utan stativ) 718 mm
Djup (utan stativ) 67 mm
Höjd (utan stativ) 413 mm
Vikt (utan stativ) 6 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 890 mm
Låddjup 185 mm
Förpackningens höjd 510 mm
Vikt inkl. förpackning 13,5 kg
Förpackningstyp Låda
Förpackningens innehåll
Stå ingår Ja
Hållbarhet
Hållbarhetscertifiering Forest Stewardship Council (FSC) Mix
Övrigt
Varumärkesspecifika teknologier ASUS OLED Care
Skuggkontroll Ja
Minskad rörelseoskärpa Ja
Bildstorlek (H x B) 699,48 x 394,73 mm