Produktnummer: 90LM05L1-B04370
EAN: 4711387012376
Artikelnummer: F23488387
ASUS ProArt PA278CGV skärm &#45 LED-bakgrundsbelysning &#45 27" &#45 AMD FreeSync Premium &#45 IPS &#45 5ms
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM05L1-B04370
EAN: 4711387012376
Artikelnummer: F23488387
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(3.729,60 exkl. moms)
(3.729,60 exkl. moms)
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM05L1-B04370
Fånga varje detalj med ASUS-skärmen - en oöverträffad visuell upplevelse
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ Quad HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
Typ av bakgrundsbelysning LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (max) 400 cd/m²
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²
Svarstid (medel) 5 ms
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Max uppdateringsfrekvens 144 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1,073 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,233 x 0,233 mm
Pixeltäthet 109 ppi
Bildstorlek horisontalt 59,7 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 218 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 24 - 144 hz
HDR-stöd Ja
Färgområdesstandard DCI-P3
Färgomfång 95%
sRGB-täckning (typisk) 100%
Prestanda
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 4 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Grafisk formgivning
Produktens färg Svart
Fötter färg Silver
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal USB typ C-portar uppströms Ja
Antal USB typ A-portar nedströms 4
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort Ja
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 90 W
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Monteringsbar på väggen Ja
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 15 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel -90 - 90°
Svängbara Ja
Hållare -45 - 45°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 35°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 22 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 36 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 19,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge Nej
Strömförbrukning i PowerSave läge 0,5 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 1420433
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 615 mm
Djup (med stativ) 228 mm
Höjd (med stativ) 524 mm
Vikt (med stativ) 8,5 kg
Bredd (utan stativ) 615 mm
Djup (utan stativ) 54 mm
Höjd (utan stativ) 372 mm
Vikt (utan stativ) 5,8 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 818 mm
Låddjup 151 mm
Förpackningens höjd 482 mm