Produktnummer: 90LM0AG1-B01370
EAN: 4711387564646
Artikelnummer: F24981196
ASUS ROG Strix XG27UCG skärm &#45 LED-bakgrundsbelysning &#45 27" &#45 NVIDIA G-SYNC Compatible, VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync Premium, AMD Adaptive-Sync &#45 Fast IPS &#45 1ms
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM0AG1-B01370
EAN: 4711387564646
Artikelnummer: F24981196
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(4.400,80 exkl. moms)
(4.400,80 exkl. moms)
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM0AG1-B01370
Den ultimata spelskärmen för en otrolig spelupplevelse!
Med en imponerande upplösning på 4K 3840x2160 och en imponerande uppdateringsfrekvens på 160Hz, upplever du ditt spel med enastående skärpa och smidighet. Ingen detalj går förlorad på denna skärm!
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp Fast IPS
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (max) 400 cd/m²
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 100000000:1
Max uppdateringsfrekvens 160 hz
Antal färger 1,073 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,155 x 0,155 mm
Bildstorlek horisontalt 59,6 cm
Bildstorlek vertikalt 33,5 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 27 - 355 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 160 hz
Diagonal skärmstorlek 68 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10), DisplayHDR 400
Färgområdesstandard DCI-P3
Färgomfång 95%
sRGB-täckning (typisk) 130%
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 15 W
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
HDCP Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 12 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel -90 - 90°
Svängbara Ja
Hållare -45 - 45°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 26 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 75 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 30 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge 0,5 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 2027930
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 614 mm
Djup (med stativ) 219 mm
Höjd (med stativ) 510 mm
Vikt (med stativ) 6,6 kg
Bredd (utan stativ) 614 mm
Djup (utan stativ) 90 mm
Höjd (utan stativ) 367 mm
Vikt (utan stativ) 3,8 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 719 mm
Låddjup 460 mm
Förpackningens höjd 240 mm