AOC Gaming C27G2Z3/BK skärm - WLED - 27" - Fast VA - 0.5ms,1ms
Full HD 1920x1080
Tillverkare: AOC
Produktnummer: C27G2Z3/BK
EAN: 4038986182263
Artikelnummer: F24955414
AOC Gaming C27G2Z3/BK skärm &#45 WLED &#45 27" &#45 Fast VA &#45 0.5ms,1ms
Tillverkare: AOC
Produktnummer: C27G2Z3/BK
EAN: 4038986182263
Artikelnummer: F24955414
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(2.048,00 exkl. moms)
(2.048,00 exkl. moms)
Produktnummer: C27G2Z3/BK
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
HD-typ Full HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LED
Paneltyp Fast VA
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning W-LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Responstid (MPRT) 0,5 ms
Skärmform Konkav skärm
Bildskärmens krökning 1500R
Kontrastförhållande (medel) 4000:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 80000000:1
Max uppdateringsfrekvens 280 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Pixeltäthet 81,59 ppi
Horisontellt sökområde 30 - 320 kHz
Vertikalt sökområde 48 - 280 hz
Diagonal skärmstorlek 68,6 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
sRGB-täckning (typisk) 124,2%
DCI-P3-täckning 92,4%
Prestanda
AMD FreeSync-uppdateringsfrekvens, intervall 48 - 280 hz
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart, Röd
Ramlös design Ja
Främre infattning Svart / Röd
Löstagbart stativ Ja
Fötter färg Svart, Röd
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
Strömingång Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 13 cm
Svängbara Ja
Hållare -30 - 30°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -4 - 21,5°
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Antal OSD språk 19
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 21 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 33 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 32 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,3 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 612,4 mm
Djup (med stativ) 227,4 mm
Höjd (med stativ) 528,6 mm
Vikt (med stativ) 5,34 kg
Bredd (utan stativ) 612,4 mm
Djup (utan stativ) 73,2 mm
Höjd (utan stativ) 367,3 mm
Vikt (utan stativ) 4,1 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 686 mm
Låddjup 214 mm
Förpackningens höjd 523 mm