Dis 27 LG 27BA54QB-B Business WQHD
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27BA54QB-B.AEU
EAN: 8806096431160
Artikelnummer: F25159937
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27BA54QB-B.AEU
EAN: 8806096431160
Artikelnummer: F25159937
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(2.256,80 exkl. moms)
(2.256,80 exkl. moms)
Produktnummer: 27BA54QB-B.AEU
Upptäck den ultimata skärmen för produktivitet med Dis 27 LG 27BA54QB-B!
Med en imponerande WQHD-upplösning får du kristallklara bilder och detaljer.
Den stora 27-tums skärmen ger dig gott om utrymme att arbeta effektivt och bekvämt.
Utrustad med avancerad teknologi för att minska ögontrötthet och öka produktiviteten.
Den ergonomiska designen gör det enkelt att anpassa skärmen för din personliga komfort.
Med snabb respons och smidig bildåtergivning kan du navigera smidigt mellan olika uppgifter.
Oavsett om du jobbar hemifrån eller på kontoret, kommer denna skärm att revolutionera din arbetsdag.
Beställ din Dis 27 LG 27BA54QB-B idag och ta steget mot en mer effektiv arbetsdag!
Display
Skärm diagonal 27"
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ 2K
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning Edge-Lit
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (max) 350 cd/m²
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²
Svarstid (medel) 5 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Skärmytskikt Mätt
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 700:1
Max uppdateringsfrekvens 75 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,2331 x 0,2331 mm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
DDC/CI Nej
Färgdjup 8 bit
Färgområdesstandard sRGB
Färgomfång 99%
sRGB-täckning (typisk) 99%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Nej
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 5 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd mikrofon Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Business
Produktens färg Svart
Renoverad Nej
Främre infattning Svart
Löstagbart stativ Ja
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Typ av USB-port uppströms USB Type-A
Antal portar uppströms Ja
Antal USB typ A-portar nedströms 4
USB-strömleverans Nej
USB Touch port Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
Antal DisplayPort-utgångar Ja
DisplayPort-utgångens version 1.4
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
PC-ljud in Ja
Inbyggd KVM-switch Nej
Nätverk
Wi-Fi Nej
Wi-Fi Direct Nej
Bluetooth Nej
Nätverksansluten (Ethernet) Nej
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Monteringsbar på väggen Ja
Förbättrad kabelhantering Ja
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 150 mm
Svängarm Ja
Svängbara Ja
Hållare 45 - 45°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 21°
Bild-i-bild Ja
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Plug & Play-kompatibel Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) D
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 16 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 27 kWh
Strömförbrukning i vänteläge 0.5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0.3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 613.5 mm
Djup (med stativ) 250 mm
Höjd (med stativ) 569.7 mm
Vikt (med stativ) 8.1 kg
Bredd (utan stativ) 613.5 mm
Djup (utan stativ) 63 mm
Höjd (utan stativ) 569.7 mm
Vikt (utan stativ) 5.3 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 722 mm
Låddjup 198 mm
Förpackningens höjd 547 mm