AOC Gaming Q27G42ZE skärm - WLED - 27"
2560x1440
Tillverkare: AOC
Produktnummer: Q27G42ZE
EAN: 4038986182980
Artikelnummer: F25300813
AOC Gaming Q27G42ZE skärm &#45 WLED &#45 27"
Tillverkare: AOC
Produktnummer: Q27G42ZE
EAN: 4038986182980
Artikelnummer: F25300813
Finns i lager - skickas samma vardag vid beställning före kl. 16.00
(2.116,80 exkl. moms)
(2.116,80 exkl. moms)
Produktnummer: Q27G42ZE
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp Fast IPS
Responstid (MPRT) 0,3 ms
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 80000000:1
Max uppdateringsfrekvens 260 hz
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,2331 x 0,2331 mm
Pixeltäthet 108,79 ppi
Bildstorlek horisontalt 59,7 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 400 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 260 hz
Diagonal skärmstorlek 68,6 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
Färgområdesstandard DCI-P3, NTSC, sRGB
sRGB-täckning (typisk) 123,6%
Adobe RGB-täckning 91,4%
DCI-P3-täckning 95,2%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd kamera Nej
Löstagbart stativ Ja
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
HDCP Ja
HDCP-version 1.4/2.2
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 25 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 40 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 35 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,3 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Intern
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 613,9 mm
Djup (med stativ) 197,6 mm
Höjd (med stativ) 449,7 mm
Vikt (med stativ) 3,84 kg
Bredd (utan stativ) 613,9 mm
Djup (utan stativ) 52,7 mm
Höjd (utan stativ) 366,3 mm
Vikt (utan stativ) 3,45 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 690 mm
Låddjup 124 mm
Förpackningens höjd 480 mm