LG 49" 49U950A-W
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 49U950A-W
EAN: 8806096525203
Artikelnummer: F25348822
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
LG 49" 49U950A-W
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 49U950A-W
EAN: 8806096525203
Artikelnummer: F25348822
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(13.891,20 exkl. moms)
(13.891,20 exkl. moms)
Produktnummer: 49U950A-W
Maximalt synfält för en omslutande spelupplevelse
LG 45GX900A-B är utvecklad för spelare som kräver en kombination av stor bildyta och extremt snabb respons. Den breda Wide Quad HD-upplösningen och det krökta formatet minskar avståndet mellan ögat och skärmens kanter. OLED-tekniken säkerställer djupa svarta nivåer och hög kontrast för detaljrikedom i mörka miljöer. Med en uppdateringsfrekvens på 240 Hz elimineras rörelseoskärpa i snabba sekvenser. Detta är ett verktyg för användare som vill ha en konkurrensfördel genom ökad sikt och precision. Skärmen löser behovet av en stor arbetsyta utan att kompromissa medt snabbheten.
OLED-panel med 240 Hz och 0.03 ms responstid
  • 0.03 ms GTG responstid minimerar eftersläpningar och ghosting i snabba rörelser
  • 240 Hz uppdateringsfrekvens ger ett extremt flytande bildflöde under intensivt spelande
  • OLED-teknik med 1 500 000:1 i kontrast skapar perfekta svarta toner och hög bildskärpa
  • 800R krökning omsluter användaren för ett mer naturligt och fokuserat synfält
  • 98.5% DCI-P3 färgrymd levererar korrekt och mättade färger för visuell realism
  • DisplayHDR 400 True Black optimerar ljusstyrka och detaljer i HDR-stödjande innehåll
  • Wide Quad HD-upplösning (3440 x 1440) ger mer utrymme än standard skärmar
Användningsområden och kompatibilitet
Display
Skärm diagonal 113 cm (44.5")
Upplösning 3440 x 1440 pixlar
HD-typ Wide Quad HD
Native bildförhållande 21:9
Skärmtyp OLED
Paneltyp OLED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 275 cd/m²
Svarstid (medel) 0,03 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Anti-glare skärm Nej
Skärmform Konkav skärm
Bildskärmens krökning 800R
Kontrastförhållande (medel) 1500000:1
Max uppdateringsfrekvens 240 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1,07 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,303 x 0,303 mm
Pixeltäthet 96 ppi
Diagonal skärmstorlek 113 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) DisplayHDR 400 True Black, HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10)
Färgdjup 10 bit
Färgområdesstandard DCI-P3
Färgomfång 94%
DCI-P3-täckning 98,5%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Ja
Typ av NVIDIA G-SYNC G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium Pro
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
smarta funktioner Energisparande
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 14 W
Inbyggda högtalare Ja
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
Antal USB typ A-portar nedströms 2
Antal USB typ C-portar nedströms Ja
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort Ja
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 65 W
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.3
Nätverk
Wi-Fi Nej
Bluetooth Nej
Nätverksansluten (Ethernet) Nej
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Monteringsbar på väggen Ja
Förbättrad kabelhantering Ja
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 11 cm
Svängbara Ja
Lutningsjustering Ja
Bild-i-bild Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) E
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 41 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 39 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 50,35 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Extern
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 2322600
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 992,7 mm
Djup (med stativ) 338,6 mm
Höjd (med stativ) 661,7 mm
Vikt (med stativ) 13,5 kg
Bredd (utan stativ) 992,7 mm
Djup (utan stativ) 218 mm
Höjd (utan stativ) 457 mm
Vikt (utan stativ) 8,9 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 1143 mm
Låddjup 550 mm
Förpackningens höjd 301 mm