LG UltraGear 24GS60F-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 24" - AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC Compatible - IPS - 1ms
Full HD 1920x1080 vid 180Hz
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 24GS60F-B
EAN: 8806096012321
Artikelnummer: F25009591
LG UltraGear 24GS60F-B skärm &#45 LED-bakgrundsbelysning &#45 24" &#45 AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC Compatible &#45 IPS &#45 1ms
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 24GS60F-B
EAN: 8806096012321
Artikelnummer: F25009591
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(1.428,00 exkl. moms)
(1.428,00 exkl. moms)
Produktnummer: 24GS60F-B
Förstklassig bildkvalitet med LG 24GS60F-B!
Upplev en överlägsen visuell upplevelse med LG 24GS60F-B 24\'\' IPS FHD-skärm. Med en imponerande upplösning och en skarp 180Hz uppdateringshastighet kommer varje bild och video att se fantastiskt ut.
Display
Skärm diagonal 61 cm (24")
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
HD-typ Full HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
Typ av bakgrundsbelysning LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 5000000:1
Max uppdateringsfrekvens 180 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,27 x 0,27 mm
Diagonal skärmstorlek 60,47 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
Färgområdesstandard sRGB
sRGB-täckning (typisk) 99%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Ja
Typ av NVIDIA G-SYNC G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium
Flimmerfriteknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd mikrofon Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
Nätverk
Wi-Fi Nej
Nätverksansluten (Ethernet) Nej
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Nej
Lutningsjustering Ja
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 18 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 24 kWh
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 1859697
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 540,8 mm
Djup (med stativ) 180,5 mm
Höjd (med stativ) 408,9 mm
Vikt (med stativ) 4 kg
Bredd (utan stativ) 540,8 mm
Djup (utan stativ) 42,8 mm
Höjd (utan stativ) 323,8 mm
Vikt (utan stativ) 3,5 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 613 mm
Låddjup 149 mm
Förpackningens höjd 396 mm