LC Power LC-M40-UWQHD-144 skärm - Kant-LED - 40" - AMD FreeSync Premium - ADS-IPS - 4ms
UWQHD 3440x1440
Tillverkare: LC Power
Produktnummer: LC-M40-UWQHD-144
EAN: 4260070129629
Artikelnummer: F22096392
LC Power LC-M40-UWQHD-144 skärm &#45 Kant-LED &#45 40" &#45 AMD FreeSync Premium &#45 ADS-IPS &#45 4ms
Tillverkare: LC Power
EAN: 4260070129629
Artikelnummer: F22096392
Inget bekräftad leveransdatum, löpande leverans efter beställning
(4.580,80 exkl. moms)
(4.580,80 exkl. moms)
LC Power LC-M40-UWQHD-144 - LED-skärm - 40\" - HDR
Display
Skärm diagonal 101,6 cm (40")
Upplösning 3440 x 1440 pixlar
HD-typ UltraWide Quad HD
Native bildförhållande 21:9
Paneltyp IPS-ADS
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 400 cd/m²
Svarstid (medel) 4 ms
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1200:1
Max uppdateringsfrekvens 144 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,26925 x 0,26925 mm
Diagonal skärmstorlek 101,6 cm
HDR-teknik (High Dynamic Range) DisplayHDR 600
Färgområdesstandard DCI-P3
Färgomfång 95%
sRGB-täckning (typisk) 99%
NTSC-täckning (typisk) 105%
Adobe RGB-täckning 89%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Vit
Fötter färg Vit
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
Typ av USB-port uppströms USB Type-C
Antal USB typ C-portar nedströms Ja
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 90 W
DVI-port Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Ljudutgång Ja
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 75 x 75 mm
Produktvikt (oz) Nej
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 9,5 cm
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel 5 - 15°
Bild-i-bild Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 40 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 68,7 kWh
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50 - 60 hz
Ingående ström 3 A
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 758509
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 994 mm
Djup (med stativ) 287 mm
Höjd (med stativ) 596 mm
Bredd (utan stativ) 994 mm
Djup (utan stativ) 82 mm
Höjd (utan stativ) 418 mm
Vikt (utan stativ) 11,2 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 1215 mm
Låddjup 203 mm
Förpackningens höjd 528 mm