Produktnummer: DGS-1210-48/E
EAN: 0790069468551
Artikelnummer: F22811142
D-Link Web Smart DGS-1210-48
Tillverkare: D-Link
Produktnummer: DGS-1210-48/E
EAN: 0790069468551
Artikelnummer: F22811142
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(4.303,20 exkl. moms)
(4.303,20 exkl. moms)
Tillverkare: D-Link
Produktnummer: DGS-1210-48/E
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L2
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Webbaserad adminstraion Ja
ARP-inspektion Ja
CLI (Configuring Location Settings) Ja
Systemhändelselogg Ja
MIB stödd Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 48
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Antal Combo SFP-portar 4
Strömanslutning AC-ingångskontakt
Nätverk
Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Portspegling Ja
Full duplex Ja
Flödeskontroll Ja
Auto MDI / MDI-X Ja
Broadcast Storm-kontroll Ja
Autonegotiation Ja
Head-of-line (HOL) blockering Ja
STP (Spanning Tree Protocol) Ja
Länkaggregering Ja
VLAN-stöd Ja
Antal VLAN 256
Data transmission
Switch kapacitet 104 Gbit/s
Hastighet vid vidarebefordran 77,4 Mpps
Adresstabellstorlek 16000 poster
Lagra-och-vidarebefordra Ja
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 10000
Paketbuffertminne 12 MB
Bevakning
DHCP-funktioner DHCP server, DHCP client
Åtkomstkontrollista (ACL) Ja
IGMP-snooping Ja
Loopskydd Ja
MAC-adressfiltrering Ja
Multicast-funktioner
Multicast-stöd Ja
Design
Rackmontering Ja
Staplingsbar Ja
Formfaktor 1U
Produktens färg Svart
LED-indikatorer Ja
Prestanda
Minnestyp DDR3-SDRAM
Internminne 128 MB
Flashminne 32 MB
Ljudnivå Lc IEC Nej
Medeltid mellan fel (MTBF) 400667 h
Strömtillförsel
Strömkälla AC
Strömförsörjning ingår Ja
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Strömförbrukning (max) 34,85 W
Miljökrav
Temperatur vid drift -5 - 50 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 0 - 95%
Fuktighet (förvaring) 0 - 95%
Värmeavgivning 118,92 BTU/h
Vikt & dimension
Bredd 440 mm
Djup 210 mm
Höjd 44 mm