Samsung Galaxy Book2 360 Bärbar dator
Intel Core i5 12:e gen. 1235U / 1.3 GHz - 8 GB LPDDR4X - 256 GB SSD - NVM Express (NVMe) - Intel Iris Xe-grafik - 13.3" AMOLED
Design
| Produkttyp | Hybrid (2-i-1) |
| Produktens färg | Silver |
| Formfaktor | Konverterbar (vikning) |
Display
| Skärm diagonal | 33,8 cm (13.3") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm | Ja |
| HD-typ | Full HD |
| Paneltyp | AMOLED |
| Native bildförhållande | 16:9 |
Processor
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Core™ i5 |
| Processor | i5-1235U |
| Processorkärnor | 10 |
| Processorns cache | 12 MB |
| Konfigurerbar TDP-down | 12 W |
Minne
| Internminne | 8 GB |
| Typ av internminne | LPDDR4x-SDRAM |
| Minnets formfaktor | Integrerat |
| Maximalt internminne | 8 GB |
Lagringsmedia
| Total lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagringsmedia | SSD |
| Total SSD-kapacitet | 512 GB |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| Solid-state drive kapacitet | 512 GB |
| Solid-state drive-gränssnitt | NVMe |
| NVMe | Ja |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Typ av minneskort | MicroSD (TransFlash) |
Grafiken
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Inbyggd grafikprocessor (GPU) | Intel |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Ombord grafikkort modell | Intel Iris Xe Graphics |
Audio
| Ljudsystem | Dolby Atmos |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Högtalareffekt | 2 W |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
Kamera
| Främre kamera | Ja |
| Främre kamera av HD-typ | HD |
| Upplösning, främre kamera | 1280 x 720 pixlar |
Nätverk
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Mobil nätverksanslutning | Nej |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenntyp | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Anslutningar
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 1 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal Thunderbolt 4-portar | 1 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
Prestanda
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
Tangentbord
| Pekredskap | Styrplatta |
| Tangentbord med bakgrundsbelysning | Ja |
| Numeriskt tangentbord | Nej |
Programvara
| Installerat operativsystem | Windows 11 Home |
Processor specialfunktioner
| Intel® Flex minnesåtkomst | Ja |
| Execute Disable Bit-säkerhet | Ja |
| Intel® Trusted Execution Technology | Ja |
| CPU konfiguration (max) | 1 |
| Intel® VT-x med utökad Sida Tabeller (EPT) | Ja |
| Inbäddade alternativ | Nej |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
Batteri
| Batterikapacitet (wattimmar) | 61,1 wh |
Strömtillförsel
| AC-adapter, effektförlust | 65 W |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
Bevakning
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 304,4 mm |
| Djup | 202 mm |
| Höjd | 12,9 mm |
| Vikt | 1,16 kg |