Yamaha YDP-S35B
Pianino cyfrowe
| Instrumenttyp | Digitalt piano |
| Lager | Ja |
| Anslutningar | 2 x hörlurar |
| Funktioner | Intelligent Acoustic Control (IAC), stereofonisk optimerare, duo-funktion, dubbel lager, dämpningspedal, halvpedalskontroll, mjuk pedal, sostenuto-pedal, Virtual Resonance Modeling Lite (VRM Lite), USB till Värd anslutning, automatisk avstängning, prover utan nyckel, folding key cover, mattsvart tangenthuvud, notställ |
| Antal tangenter | 88 |
| Tangentbordstyp | Graded Hammer Standard |
| Hastighetskänsliga tangenter | Ja |
| Hastighetskänslighetsnivåer | 4 nivåer - hård, mjuk, medium, fixerad |
| Typ | Yamaha CFX |
| Maximalt antal stämmor | 192 kommentarer |
| Förinställda toner | 10 förinställda röster |
| Förinställda låtar | 10 demosånger, 50 klassiska sånger, 303 lärande låtar |
| Effekter | Omformulering (4 typer) |
| Förstärkarens uteffekt | 8W + 8W |
| Energiförbrukning | 9 Watt |
| Färg | Svart |
| Tillbehör som ingår | Sångbok, strömadapter |
| Bredd | 135.3 cm; 146.3 cm |
| Djup | 29.6 cm; 42.4 cm |
| Höjd | 79.2 cm; 52.4 cm |
| Vikt | 37 kg |