HP JetDirect 3100w
printserver
Egenskaper
| Intern | Nej; Nej |
| Produktens färg | Svart; Svart |
| Inbyggd display | Nej; Nej |
| Ursprungsland | Kina |
| HP segment | Enterprise, Business |
Nätverk
| Typ av nätverksanslutning | Trådlöst lokalt datornät; Trådlöst lokalt datornät |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n; IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi-band | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz); Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
Protokoll
| Stöd för nätverksprotokoll | IPv4/IPv6: Apple Bonjour compatible, SNMPv1/v2c/v3, HTTP, HTTPS, FTP, Port 9100, LPD, IPP, Secure -IPP, WS Discovery, WS Print; IPv6: MLDv1, ICMPv6; IPv4: SLP, Telnet, IGMPv2, DHCP Server, AirPrint, G oogle Cloud Print™ 2.0, BTLE 4.0 compliant, Wi -Fi Direct; IPv4/IPv6: Apple Bonjour compatible, SNMPv1/v2c/v3, HTTP, HTTPS, FTP, Port 9100, LPD, IPP, Secure -IPP, WS Discovery, WS Print; IPv6: MLDv1, ICMPv6; IPv4: SLP, Telnet, IGMPv2, DHCP Server, AirPrint, G oogle Cloud Print™ 2.0, BTLE 4.0 compliant, Wi -Fi Direct |
Strömtillförsel
| AC-adapter, nätspänning | 5 V; 5 V |
| AC-adapter, maxbelastning | 0,5 A; 0,5 A |
| Strömförbrukning (vanlig) | 2,9 W |
Certifikat
| Certifiering | EMC Directive 2004/108/EC EN 301 489-1 V2.2.0, EN489-17 V3.2.0 |
Vikt & dimension
| Höjd | 20 mm |
| Djup | 56 mm |
| Bredd | 82 mm |
| Vikt | 61 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 178 mm |
| Låddjup | 138 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 266 g |
Förpackningens innehåll
| Snabbinstallationsguide | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 15 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 15 - 95%; 15 - 95% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
Tekniska detaljer
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 90 styck |
| Ytterförpackningens bruttovikt (brittiska enheter) | 5,53 kg (12.2 lbs); 5,53 kg (12.2 lbs) |
Logistikdata
| Lager per lastpall | 6 styck |
| Produkter per ytterförpackning | 18 styck |
Övrigt
| Produkter per lastpall | 540 styck |
| Rekommenderad användningstemperatursintervall | 0 - 40 ° C |
| UNSPSC-kod | 43201537 |
| Kompatibla operativsystem | Uses printer/MFP firmware. See the printer/MFP datasheet for compatible network operating systems. |
| Pallvikt (imperial) | 187,3 kg (413 lbs); 187,3 kg (413 lbs) |
| Pallet-mått (B x D x H) (imperial) | 1200,2 x 1000,8 x 1270 mm (47.2 x 39.4 x 50"); 1200,2 x 1000,8 x 1270 mm (47.2 x 39.4 x 50") |
| Rekommenderad luftfuktighet vid drift | 15 - 95% |