Qoltec
gränssnittsadapter - SATA 3Gb/s - USB-C
| Typ av enhet | Gränssnittsadapter - extern |
| Formfaktorkomptibilitet för hårddisk | 2.5" |
| Värdbuss | USB-C |
| Produktmaterial | Plast |
| Färg | Svart |
| Gränssnitt | SATA 3Gb/s; 1 x SATA 3Gb/s - SATA ström/7-stifts SATA |
| Dataöverföringshastighet | 5 Gbit/s |
| Enheter som stöds | Hårddisk, halvledarenhet |
| Max antal enheter | 1 |
| Medföljande kablar | 1 x USB-kabel - integrerad - 19 cm |
| Standarder som följs | Plug and Play |
| Operativsystem erfordras | Microsoft Windows XP / 7 / 8 / 10 eller senare, Apple MacOS, Linux |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Bredd | 2.1 cm |
| Djup | 7 cm |
| Höjd | 1 cm |
| Vikt | 18 g |
| Emballagets bredd | 13 cm |
| Emballagets djup | 9 cm |
| Emballagets höjd | 2 cm |
| Emballagets vikt | 35 g |