snom A210
nätverksadapter - USB 2.0
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Värdgränssnitt | USB |
| Gränssnitt | WLAN |
| USB-version | 2.0 |
Nätverk
| Maximal dataöverföringshastighet | 433 Mbit/s |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-band | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Tillgängliga dataöverföringshastigheter, WLAN | 1,2,5.5,6,9,11,12,18,24,36,48,54,150,433 Mbit/s |
| Bandbredd (andra) | 5,18 GHz |
| Bandbredd (första) | 2,4 GHz |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Intern | Nej |
| Certifiering | CE, Safety IEC 60950 |
Strömtillförsel
| USB-ström | Ja |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |