Produktnummer: NF-S12B REDUX-1200 PWM
EAN: 4716123315285
Artikelnummer: 714988
Noctua Redux NF-S12B
Noctua Redux NF-S12B
Tillverkare: Noctua
EAN: 4716123315285
Artikelnummer: 714988
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(449,60 exkl. moms)
(449,60 exkl. moms)
Tillverkare: Noctua
Revolutionera din dator med Noctua Redux NF-S12B!
Prestanda
Lämplig placering Datorväska
Modell Fan
Fläktdiameter 120 mm
Rotationshastighet (min) 400 RPM
Rotationshastighet (max) 1200 RPM
Ljudnivå (hög hastighet) 18.1 dB
Luftflöde 100.6 m³/h
Maximalt lufttryck 1.31 mmH2O
Stöd för pulsbreddsmodulering (PWM) Ja
Lagertyp Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)
Design
Produktens färg Grå
Antal fläktar 1 fläkt/-ar
Antal fläktblad 7
Fan kontakt 4-stift
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 0.9 W
Spänning 12 V
Uppskattad strömförbrukning 0.07 A
Vikt & dimension
Bredd 120 mm
Djup 25 mm
Höjd 120 mm
Kabellängd 0.4 m
Förpackningens bredd 170 mm
Låddjup 34 mm
Förpackningens höjd 180 mm