19´´ Rack mount power strip,
Design
| PDU typer | Grundläggande |
| Modell | Enfas |
| Rackmontering | Ja |
| Rackkapacitet | 1U |
| Montage | horisontell |
| Material, hölje | Aluminium |
| Produktens färg | Svart |
| Kabelfärg | Svart |
| På / av-knapp | Nej |
Anslutningar
| Antal uttag AC | 8 AC-utgångar |
| Uttag | Typ F |
| AC försäljningsställen | Typ F |
Egenskaper
| Kabellängd | 3 m |
| Typ av kabel | H05VV-F 3X1.5mm2 |
Strömtillförsel
| Ingångsspänning (Volt) | 230 V |
| Högsta strömstyrka | 16 A |
| Antal faser | 1 |
| Maximal styrka | 4000 W |
| Överspänningsskydd | Ja |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Vikt & dimension
| Bredd | 445 mm |
| Djup | 45 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 1,2 kg |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 1,4 kg |
| Förpackningens bredd | 570 mm |
| Låddjup | 95 mm |
| Förpackningens höjd | 55 mm |
Logistikdata
| Antal per förpackning | 1 styck |