CoreParts
batteri til bærbar computer
Egenskaper
| Modell | Batteri |
| Brand kompatibilitet | Acer |
| Kompatibilitet | Acer Notebook, Laptop Aspire S 13, Aspire S 13 S5-371-52JR, Aspire S 13 S5-371T-58CC, Aspire S13, Aspire S13 S5-371, Aspire S13 S5-371-359E, Aspire S13 S5-371-387P, Aspire S13 S5-371-5018, Aspire S13 S5-37, for Acer Notebook, Laptop Aspire S 13, Aspire S 13 S5-371-52JR, Aspire S 13 S5-371T-58CC, Aspire S13, Aspire S13 S5-371, Aspire S13 S5-371-359E, Aspire S13 S5-371-387P, Aspire S13 S5-371-5018, Aspire S13 S5-37 |
| Produktens färg | Svart |
Batteri
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 4350 mAh |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 53,13 wh |
| Batterikapacitet typ | Hög |
| Batterispänning | 11,1 V |
Vikt & dimension
| Bredd | 118 mm |
| Djup | 3 mm |
| Höjd | 276 mm |
| Vikt | 220 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 243 mm |
| Låddjup | 30 mm |
| Förpackningens höjd | 365 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 480 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84732990 |
Övrigt
| Ursprungsland | Kina |
| Certifiering | CE |