A4Tech PK-635P
Webbkamera - färg - 1280 x 720 - 720p - fast lins - ljud - USB 2.0 - MJPEG, YUY2
Prestanda
| Megapixel | 0.9 MP |
| Maximal videoupplösning | 1280 x 720 pixlar |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps |
| Videolägen som stöds | 720p |
| Videoformat som stöds | M-JPEG |
| Automatisk fokus | Nej |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 68° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 68° |
Design
| Gränssnitt | USB 2.0 |
| Produktens färg | Svart, Silver |
| Monteringssätt | Stånd |
| Inbyggd blixt | Nej |
| 360-graders basplatta | Ja |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Android 10, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0 |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Vikt & dimension
| Bredd | 75 mm |
| Djup | 75 mm |
| Höjd | 135 mm |
Mikrofon
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | Ja |