Conceptronic AMDIS02B
Webbkamera - färg - 5 MP - 2592 x 1944 - 2K - fast lins - ljud - USB 2.0 - MJPEG, YUV2 - DC 5 V
Prestanda
| Megapixel | 5 MP |
| Maximal videoupplösning | 2592 x 1944 pixlar |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps |
| Kamera av HD-typ | Full HD |
| Upplösning vid filmning | 640x480@30fps, 1280x720@30fps, 1920x1080@30fps, 2595x1944@15fps |
| Videoformat som stöds | M-JPEG |
| Automatisk fokus | Ja |
| Justering av fokus | Automatisk |
| Sekretesskamera | Ja |
| Ljuddämpning | Ja |
| Vitbalans | Automatisk |
| Driftspänning | 5 V |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
Design
| Gränssnitt | USB 2.0 |
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Plast |
| Monteringssätt | Stånd |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Optisk sensorstorlek | 25,4 / 4 mm (1 / 4") |
| Inbyggd blixt | Nej |
| USB-ström | Ja |
| Kabellängd | 1,5 m |
| LED-indikatorer | Nej |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
Miljökrav
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 60% |
Vikt & dimension
| Bredd | 77 mm |
| Djup | 90 mm |
| Höjd | 33 mm |
| Vikt | 101 g |
Förpackning
| Antal | Ja |
| Förpackningens bredd | 53 mm |
| Låddjup | 90 mm |
| Förpackningens höjd | 116 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 102 g |
Förpackningens innehåll
| Stativ ingår | Nej |
| Snabbinstallationsguide | Ja |
Mikrofon
| Inbyggd mikrofon | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85258900 |
| Ytterförpackningens bredd | 290 mm |
| Ytterförpackningens längd | 470 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 480 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 11 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 100 styck |
| Ursprungsland | Kina |
Övrigt
| Objektiv | 2,7 mm |
| Anslutning | USB-A |
| Betraktningsvinkel | 72° |