Conceptronic AMDIS07B
Webbkamera - färg - 8,3 MP - 3840 x 2160 - 4K - fast lins - ljud - USB 2.0 - MJPEG, YUY2 - DC 5 V
Prestanda
| Megapixel | 16 MP |
| Maximal videoupplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps |
| 3D kompatibilitet | Nej |
| Videolägen som stöds | 2160p |
| Videoformat som stöds | M-JPEG, YUY2 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 80° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 80° |
| Sekretesskamera | Ja |
| Ljuddämpning | Ja |
| Driftspänning | 5 V |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
Design
| Gränssnitt | USB 2.0 |
| Produktens färg | Svart |
| Monteringssätt | Klämma/Stativ |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Optisk sensorstorlek | 1/3.06 |
| LED-indikatorer | Ja |
| Lutningsvinkel | 0 - 360° |
| Kabellängd | 1.5 m |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows XP |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operativsystem som stöds | Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4 |
| Mobila operativsystem som stöds | Android |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 5 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 103 mm |
| Djup | 55 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 130 g |
Förpackning
| Antal | Ja |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens bredd | 50 mm |
| Låddjup | 90 mm |
| Förpackningens höjd | 160 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 210 g |
Mikrofon
| Inbyggd mikrofon | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85258900 |