Tapo C200
nätverksövervakningskamera
Prestanda
| Modell | IP-säkerhetskamera |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Arbetsfrekvens | 2400 MHz |
| Certifiering | FCC, IC, CE, NCC |
Design
| Formfaktor | Sfärisk |
| Monteringssätt | Tak |
| Produktens färg | Vit |
| LED-indikatorer | System |
| Ursprungsland | Kina |
Kamera
| Kamerapanoreringskontroll | Ja |
| Lutningskontroll för kamera | Ja |
| Rotationsvinkel | 360° |
| Lutningsvinkel | 0 - 114° |
| Panoreringsvinkel | 0 - 360° |
Bildsensor
| Bildsensortyp | MOS |
Linssystem
| Antal linser | Ja |
| Fast brännvidd | 4 mm |
Mörkerseende
| Mörkerseende | Ja |
| Mörkerseende avstånd | 9 m |
Grafikstyrenhet
| Maximal upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Komprimeringsformat | H.264 |
| Bildfrekvens | 15 fps |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
| Stöd för nätverksprotokoll | WEP, WPA/WPA2-PSK |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
Anslutningar
| Likströmsingång | Ja |
Bevakning
| Video rörelsedetektor | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | AC, DC |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| DC-utgång volt | 9 |
| DC utgående ström | 0,6 A |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
Systemkrav
| Mobila operativsystem som stöds | Android 4.4, Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12, iOS 9.0, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.3 |
Vikt & dimension
| Bredd | 87 mm |
| Djup | 118 mm |
| Höjd | 85 mm |
| Vikt | 190 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 160 mm |
| Låddjup | 110 mm |
| Förpackningens höjd | 190 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 420 g |
Förpackningens innehåll
| Antal kameror | Ja |
Logistikdata
| Varukod | 8525890000 |