Conceptronic AMDIS01B
Webbkamera - färg - 2 MP - 1920 x 1080 - 1080p - ljud - USB 2.0 - MJPEG, H.264, YUV
Prestanda
| Megapixel | 2 MP |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps |
| Kamera av HD-typ | Full HD |
| Upplösning vid filmning | 1280x720@30fps, 1920x1080@30fps |
| Videoformat som stöds | M-JPEG, YUV |
| Automatisk fokus | Nej |
| Justering av fokus | Manuell |
| Sekretesskamera | Ja |
| Ljuddämpning | Ja |
| Driftspänning | 5 V |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
Design
| Gränssnitt | USB 2.0 |
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Plast |
| Monteringssätt | Stånd |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Optisk sensorstorlek | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
| Inbyggd blixt | Nej |
| USB-ström | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kabellängd | 1,5 m |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
Vikt & dimension
| Bredd | 80 mm |
| Djup | 91 mm |
| Höjd | 33 mm |
| Vikt | 104 g |
Förpackning
| Antal | Ja |
Förpackningens innehåll
| Snabbinstallationsguide | Ja |
| Stativ ingår | Nej |
Mikrofon
| Inbyggd mikrofon | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85258900 |
| Ursprungsland | Kina |
Övrigt
| Objektiv | 3,6 mm |
| Betraktningsvinkel | 90° |
| Anslutning | USB-A |