Logitech HD Webcam C615
Webcam - farve - 1920 x 1080 - audio - USB 2.0
Prestanda
| Megapixel | 8 MP |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Kamera av HD-typ | Full HD |
| Videolägen som stöds | 1080p, 720p |
| Maximal bildupplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Högsta interpolerade bildupplösning | 8 MP |
| Automatisk fokus | Ja |
| Zoomkapacitet | Ja |
| Rörelsesensor | Ja |
| Justering av fokus | Automatisk |
Design
| Gränssnitt | USB 2.0 |
| Produktens färg | Svart |
| Monteringssätt | Klämma |
| Inbyggd blixt | Nej |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 76,2 mm |
| Låddjup | 209,6 mm |
| Förpackningens höjd | 152,4 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 275 g |
Mikrofon
| Inbyggd mikrofon | Ja |
Systemkrav
| Minimikrav, RAM | 512 MB |
| Internet-anslutning | Ja |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bredd | 316 mm |
| Ytterförpackningens längd | 315 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 224 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 3,2 kg |
Övrigt
| Minimikrav, processor | 1 GHz |
| Minimum hårddisk utrymme | 200 MB |
| Mac-kompatibel | Ja |
| USB | Ja |