QNAP QHora-321
router - skrivbordsmodell
WAN-anslutning
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Nej |
| SIM-kortplats | Nej |
| Kompatibelt med 3G/4G USB-modem | Nej |
| SFP WAN | Nej |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 100,1000,2500 Mbit/s |
| Full duplex | Ja |
| VLAN-stöd | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| Trafikledning | Ja |
| Portvidarebefordran | Ja |
| Samtidiga anslutningar | 50000 |
Management features
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Återställningsknapp | Ja |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 6 |
| Likströmsingång | Ja |
Protokoll
| DMZ-stöd | Ja |
Bevakning
| Brandvägg | Ja |
| Brandväggssäkerhet | TCP, UDP, ICMP, TCP+UDP |
| Nätverksadressöversättning (NAT) | Ja |
| Systemhändelselogg | Ja |
| VPN-stöd | L2TP, WireGuard, OpenVPN, QBelt |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, LAN (RJ-45) |
| Snabbinstallationsguide | Ja |
Tekniska detaljer
| Garantiperiod | 2 År |
Egenskaper
| Inbyggd processor | Ja |
| Processortillverkare | Marvell |
| Processor | CN9130 |
| Processorfrekvens | 2,2 MHz |
| Lagringsmedia | Flash |
| Intern lagringskapacitet | 4 GB |
| Flashminne | 4 MB |
| Internminne | 4096 MB |
| Typ av internminne | DDR4 |
| Certifiering | CE / FCC / VCCI / BSMI / RCM / CCC / UKCA |
Design
| Produktens färg | Vit |
| LED-indikatorer | Ja |
| Ursprungsland | Taiwan |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 36 W |
| Strömkälla av typen | DC |
| Utgångsspänning | 12 V |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 166,4 mm |
| Djup | 145,7 mm |
| Höjd | 46263 mm |
| Vikt | 810 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 281 mm |
| Låddjup | 257,5 mm |
| Förpackningens höjd | 59 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,35 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Logistikdata
| Produkter per ytterförpackning | 8 styck |