Teltonika TSW212
switch - 8 portar - Administrerad
Management features
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L2 |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP-modulplatser | 2 |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3az |
| 10G stöd | Nej |
| Portspegling | Ja |
| IP-routning | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| VLAN-stöd | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 20 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 10000 |
Bevakning
| DHCP-funktioner | DHCP client, DHCP server |
| Kryptering/säkerhet | SNMPv2, SNMPv3 |
| Algoritmer för schemaläggning av köer | WFQ, WFQ+SP, Weighted Round Robin (WRR) |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Återställningsknapp | Ja |
| LED-indikatorer | LAN, Energiljus |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP30 |
Prestanda
| Minnestyp | DDR3-SDRAM |
| Internminne | 128 MB |
| Flashminne | 16 MB |
Strömtillförsel
| Strömkälla | DC |
| Strömförsörjning ingår | Nej |
| Strömförbrukning (max) | 6 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 132 mm |
| Djup | 122.2 mm |
| Höjd | 44.2 mm |
| Vikt | 615 g |