HPE Aruba 5412R zl2
switch - Administrerad - rackmonterbar
Management features
| Switch typ | hanterad |
Data transmission
| Switch kapacitet | 1920 Gbit/s; 1920 Gbit/s |
| Genomströmning | 1142,8 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 2,9 ps |
| Latens (10 Gbps) | 2 ps |
Design
| Produktens färg | Grå; Grå |
Prestanda
| Inbyggd processor | Ja |
| Processor | QorIQ P2020 |
| Processorfrekvens | 1200 MHz |
| Minnestyp | DDR3-SDRAM |
| Internminne | 4096 MB |
| Flashminne | 16 MB |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning ingår | Nej |
| AC-inspänning | 200 - 240 V; 200 - 240 V |
| Notering för strömförsörjning | 4 power supply slots 2 minimum power supplies required (ordered separately) |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Övrigt
| Latens | 1000 Mb Latency: < 2.8 µs; 10 Gbps Latency: < 1.8 µs; 40 Gbps Latency: < 1.5 µs |
| Vikt (imperial) | 17,3 kg (38.1 lbs) |
| Minne och processor | Depend on the model: Dual Arm Cortex A9 at 1 GHz; Packet buffer size: 13.5 MB internal Arm 11 at 450 MHz; Packet buffer size: 18 MB internal. Dual Arm Cortex A9 at 1; Packet buffer size: 13.5 MB internal Arm 11 at 550 MHz; Packet buffer size: 18 MB internal. Dual Arm Cortex A9 at 1 GHz; Packet buffer size: 13.5 MB internal Freescale P2020 dual core at 1.2 GHz, 16 MB flash, 1 GB SD Card, 4 GB DDR3 SODIMM. |
| Externa anslutningar | 12 open module slots Supports a maximum of 288 autosensing 10/100/1000 ports or 288 SFP ports or 96 SFP+ ports or 96 HPE Smart Rate Multi-Gigabit or 24 40 GbE ports, or a combination. |
| Prestandahantering | HPE Aruba Networking Management Software HPE Aruba Networking Central HPE Intelligent Management Center Basic Software Platform (IMC) Command-line interface Web browser Configuration menu Out-of-band management (RJ-45 Ethernet) Out-of-band management (serial RS-232C or micro USB) SNMP manager |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 444,5 x 450,9 x 307,3 mm (17.5 x 17.8 x 12.1") |
Miljökrav
| Värmeavgivning | 4900 BTU/h; 4900 BTU/h |
Vikt & dimension
| Bredd | 444,5 mm; 444.5 mm |
| Djup | 450,9 mm; 450.9 mm |
| Höjd | 307.3 mm; 307,3 mm |
| Vikt | 17,3 kg; 17.28 kg |